ПолитикаИсточник6 нояб.

Языковой закон нарушает права 16 миллионов украинцев

Он противоречит Конституции страны и Декларации прав человека

nk_hauz/-mlrpd5wz-k6wvtj1xzw.jpg

Пост українською для мовоборців

Оскільки я бачу, що більшість прихильників і захисників закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" не читали закон і не розуміють, чому 16 000 000 українців цим законом піддаються сегрегації, тобто дискримінації за мовною ознакою, я процитую кілька новел авторства сучасних нквсників.

Перед тим як цитувати, зауважу, що закон порушує Конституцію України, яка передбачае що рідна мова цих 16 000 000 має захист держави і всебічний розвиток. Також закон порушує відразу 5 статей Загальної декларації прав людини, але то ж дрібниці для великої мети відновлення історичної справедливості, як її розуміють автори закону. Цитую:

"Мовою публічних наукових заходів (наукові конференції, круглі столи, симпозіуми, семінари, наукові школи тощо) може бути державна мова та/або англійська мова.
 Мовою проведення культурно-мистецьких, розважальних та видовищних заходів є державна мова.
 Супровід (конферанс) культурно-мистецьких, розважальних та видовищних заходів в Україні здійснюється державною мовою. Телерадіоорганізації здійснюють мовлення державною мовою. Підприємства, установи та організації всіх форм власності, фізичні особи - підприємці, інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів (крім випадків, встановлених частиною третьою цієї статті), здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, державною мовою. 


Мовою реклами в Україні є державна мова. Мовою у сфері охорони здоров’я, медичної допомоги та медичного обслуговування є державна мова. Послуги у сфері транспорту в Україні надаються державною мовою."

Українська в Україні є, кримськотатарська - є, англійська - є, мови ЄС - є, але рідної мови 16 000 000 українців - немає. Скільки разів в законі згадується мова, яка має захист держави і всебічний розвиток? Жодного. Нагадаю, що рідна мова (mothertongue) - це мова, якою людина почала говорити в дитинстві. Тобто це не вибір людини, це не навмисна дія - просто людина народилася в родині де говорять його рідною мовою. І за цей «злочин», якщо раптом такий українець наважиться говорити рідною мовою не в побуті, а в суспільному житті, автори закону передбачають для неправильних українців штраф в розмірі 1 880 000 грн(!!!).

Продовжу цитування:

"З метою сприяння функціонуванню української мови як державної у сферах суспільного життя, визначених цим Законом, на всій території України діє Уповноважений із захисту державної мови.

З метою реалізації покладених на нього завдань Уповноважений здійснює такі повноваження - розглядає скарги фізичних і юридичних осіб на дії... підприємств, установ і організацій всіх форм власності, інших юридичних і фізичних осіб щодо дотримання вимог законодавства... складає протоколи та застосовує стягнення у випадках, встановлених законом; Кожна особа має право звернутися до Уповноваженого, інших органів, уповноважених здійснювати захист і контроль щодо застосування державної мови, зі скаргою про порушення вимог цього Закону та щодо усунення перешкод та обмежень у користуванні державною мовою. Уповноважений має право:

1) одержувати на свою вимогу копії документів та іншу інформацію, що стосується предмета контролю, необхідну для здійснення контролю за застосуванням державної мови; 2) безперешкодно (!!!) відвідувати органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, бути присутнім на їх засіданнях з дотриманням вимог закону; 3) одержувати на свою вимогу копії документів та іншу інформацію, що стосується предмета контролю, від громадських об’єднань, політичних партій, інших юридичних осіб. 5. Справи про порушення суб’єктом господарювання, що провадить господарську діяльність на території України, вимог цього Закону розглядає Уповноважений на підставі відповідних актів про результати здійснення контролю за застосуванням державної мови, інших матеріалів, зібраних Уповноваженим або його представником під час здійснення контролю або під час розгляду питання, пояснень суб’єкта господарювання та доданих ним документів. 6. Постанова про накладення штрафів виноситься Уповноваженим, якщо за наслідками розгляду справи встановлені порушення норм цього Закону. Форма постанови про накладення штрафів затверджується Уповноваженим. За повторне протягом року порушення вимог, встановлених статтею 30 цього Закону, Уповноважений накладає на суб’єктів господарювання, що провадять господарську діяльність на території України, штраф у розмірі від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Уповноважений здійснює державний контроль за застосуванням державної мови... за власною ініціативою (!!!). "

Тобто ФОП "бабця", яка торгує на Привозі в Одесі, на яку поскаржилася якась особа, що обслуговування відбулось не державною мовою, або яку вирішив перевірити уповноважений за власною ініціативою, може бути оштрафована на 1 880 000 грн. Ой! До чого тут дискриминація чи сегрегація? До чого тут корупція?

Из 16 000 000 дискриминовних українців приблизно 3 000 000 люди похілого віку, які вже ніколи не будуть розмовляти українською. Але "Стаття 6. 1. Кожний громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою." Тобто всі вони вже поза законом. Здобули. Тому пропоную Дмитро Гурін, а також всім депутатам переглянути своє ставлення до цього закону і внести відповідні правки поки правки не внесла вулиця. UPD Для Ігор Швайка

- права людини не мають відношення до того, має людина бажання або небажання вивчати українську, знає вона чи не знає українську. Кожна людина має право не знати нічого. UPD 2 Кажуть що не 16 000 000, а 9 000 000. Можливо.

Павел Себастьянович