ЄС і США зробили заяву щодо реформи СБУ
Политикаua.news09 февраля 2021

ЄС і США зробили заяву щодо реформи СБУ

Міжнародна дорадча група із представників ЄС, США і НАТО має твердий намір підтримати реформу Служби безпеки України на всіх її етапах.

Як повідомляє «Європейська правда», про це представники Міжнародної дорадчої групи (США, Європейського Союзу і Консультативної місії ЄС та представництва НАТО) заявили на зустрічі з віцепрем’єр-міністром Ольгою Стефанішиною. Вони висловили твердий намір підтримувати Україну на всіх етапах історичного за своїм значенням процесу реформування СБУ, зокрема на етапах ухвалення та реалізації відповідного закону.

«Створення сучасної та ефективної Служби безпеки, що дотримується у своїй роботі найкращих євроатлантичних практик і принципів, є в інтересах усіх громадян України», – вказується у заяві дипвідомств.

28 січня Верховна Рада схвалила за основу законопроект №3196-д президента Володимира Зеленського про реформу Служби безпеки України (СБУ).

Закон про реформу спецслужби передбачає, що СБУ повинна бути позбавлена ​​нинішніх функцій у сфері економічної та організованої злочинності, а департамент «К», який відповідальний за це, має бути ліквідований. Після реформування Служби безпеки України пріоритетом в її діяльності буде контррозвідка. Частина функцій СБУ, яка зараз займається розслідуванням економічних злочинів, перейде до Державної служби фінансових розслідувань.

Написать комментарий