Политикаwww.dw.com2 нояб.

Євродепутат: Боротьба з корупцією в Україні не повинна припинитися

nk_hauz/-ml4af7goqmwrexkhgk8.jpg

У Європарламенті схвалюють намагання української влади шукати рішення у ситуації довкола КC. Однак про підтримку конкретних кроків президента наразі не йдеться, пояснив євродепутат Пятрас Ауштрявічюс.

У заяві депутатів Європарламенту  щодо наслідків рішення Конституційного суду України (КСУ) про визнання неконституційними деяких положень антикорупційного законодавства не йдеться про конкретну підтримку законопроєкту Володимира Зеленського, яким він ініціює припинення повноважень чинного складу КСУ. Про це у коментарі DW у неділю, 1 листопада, заявив литовський євродепутат Пятрас Ауштрявічюс - один з шістьох підписантів цієї заяви.

"Наша відправна точка - це потреба у рішенні. Тому ми не говоримо про підтримку практичних кроків Володимира Зеленського", - пояснив Ауштрявічюс. За його словами, у заяві йдеться про необхідність рухатися вперед, щоб "боротися із системною хворобою України - корупцією".

Як відомо, 31 жовтня глава фракції політичної партії "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія заявив, що "рішення про оновлення КС вже підтримав Європарламент". Ідеться про законопроєкт президента Зеленськогощодо "відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства", яким пропонується визнати неправосудним рішення КСУ від 27 жовтня та припинити повноваження складу КСУ, який це рішення ухвалив. Законопроєкт зареєстрований 29 жовтня і переданий на розгляд парламентського комітету. 

Заява євродепутатів

30 жовтня шестеро євродепутатів поширили заяву, у якій ішлося, що "повноцінно наділене повноваженнями Національне агентство із запобігання корупції відіграє ключову роль, і рішення Конституційного суду не має використовуватися як привід для того, щоб послабити чи звести до другорядної його роль". "Будь-яких кроків назад, особливо у такій чутливій та важливій сфері як боротьба з корупцією, потрібно уникати. Тому ми вітаємо першу реакцію президента Зеленського, який ініціював законодавство з цього приводу. Ми також віримо нашим колегам у Верховній Раді, які вже багато разів доводили політичну волю непохитно продовжувати втілювати антикорупційний порядок денний", - йшлось у заяві.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ оприлюднив рішення, яким визнав неконституційними повноваження Національного агентства з протидії корупції з контролю і перевірки декларацій, відкритого цілодобового доступу до реєстру декларацій, проведення моніторингу способу життя, а також низку положень закону України "Про запобігання корупції". Цим рішенням також визнана неконституційною стаття Кримінального кодексу про відповідальність за декларування недостовірної інформації.

На початку жовтня троє євродепутатів написали Давиду Арахамії жорсткого листа, у якому попередили про небезпеку втрати Україною макрофінансової допомоги від ЄС. 

💬 Последние комментарии
ALWAS
Зелёные всегда против. Всего. Хотят нас загнать к первобытному строю. Без электростанций, угля, нефти, газа, заводов и дорог. Да, первобытные люди жили в единстве с природой. Вот такую жизнь и устроить бы зелёным, выделив резервации.....
Кот Матроскин
На саммите будет поставлен вопрос: А не пора ли кончать с демократией?
Сергей
Вовочка уже докатился.
е
а то что? очередной раз бзданешь тут каким-то бредом или матами?
е
вот теперь за СВОИ слова и отвечай.. Ты ж тупая не понимаешь, что за ВСЕ надо отвечать... и за бред сивой кобылы, ТОБОЙ написанный и за маты в адрес оппонентов...
е
ТЫ ВОПРОС НЕ ПОНЯЛА?? В КАКИХ случаях используется мелкая резьба, а в каких крупная?? Ты ж типа ВСЕ знаешь по плашкам и метчикам..))) ...НУ??
Е
о ебанашка появилась, адвокатесса продажной Елены... ну так где твои внушения своей подзащитной, что матом ругаться нехорошо?где внушения, что страну продавать плохо?.. НЕТУ.. ВОТ И ВСЕ ЧТО НАДО ЗНАТЬ...