Євроінтеграційний вектор розвитку України залишається незмінним
Политикаwww.golos.com.ua12 сентября 2020

Євроінтеграційний вектор розвитку України залишається незмінним

Голова Верховної Ради зустрівся з представниками української громади Литви біля пам’ятника Тарасові Шевченку у Вільнюсі та вшанував пам’ять поета покладанням квітів.

У рамках офіційного візиту до Литовської Республіки Голова Верховної Ради Дмитро Разумков провів зустріч із Президентом Литви Гітанасом Наусєдою та привітав Литовську державу із 30-річчям відновлення незалежності. Глава парламенту підкреслив готовність України до проведення реформ, які наближають державу до членства в ЄС та НАТО. «Вектор розвитку нашої країни залишається незмінним, і ми сподіваємося на продовження підтримки впровадження реформ в Україні з боку Литви, — сказав він. — Для нас важливо за каденцію виконати те, що ми обіцяли людям та собі перед виборами, і ми над цим працюємо».

«Одинадцятого жовтня в Литві мають відбутися парламентські вибори, і я впевнений, що вони пройдуть спокійно та демократично», — зазначив Д. Разумков. Він також зауважив, що Україна, як і весь світ, збентежена ситуацією в Білорусі, і наголосив, що вибори мають бути чесними та відкритими й не викликати сумнівів ні на території держави, ні за її межами.

Д. Разумков повідомив, що 6 вересня, після 42 днів дотримання режиму тиші на сході України наші військовослужбовці знову зазнали втрат: загинув один військовий ЗСУ, троє поранені та ще двоє військових підірвались на невідомому вибуховому пристрої. «Україна завжди дотримується взятих на себе зобов’язань, але, на жаль, ми не можемо сказати того ж про країну-агресора», — підкреслив він.

Під час зустрічі обговорили також проблематику роботи атомних електростанцій. Голова Верховної Ради звернув увагу на те, що всі країни, які будують та вже експлуатують атомні електростанції, повинні дотримуватися міжнародних стандартів МАГАТЕ, у тому числі — норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки на всіх етапах життєвого циклу АЕС. «Україна — одна з країн, які постраждали у 1986 році від Чорнобильської катастрофи. Ми розуміємо, наскільки мирний атом може бути небезпечним, і ситуація має бути належним чином врегульована», — наголосив він. Голова Верховної Ради також подякував Литві за підтримку України на міжнародній арені. «Наші держави успішно співпрацюють уже багато років. Ви слушно зауважили, що правильно поставити мету — це вже половина справи. Спільні цілі Україна та Литва вже мають, а отже половину шляху до успішного майбутнього пройдено», — зазначив Дмитро Разумков.

Під час візиту Голова Верховної Ради зустрівся з представниками української громади Литви біля пам’ятника Тарасові Шевченку у Вільнюсі та вшанував пам’ять поета покладанням квітів. Під час спілкування з громадою він подякував українцям у Литві за готовність підтримати нашу державу, незважаючи на кордони, та відзначив їхню згуртованість та єдність. А також подякував за культурно-просвітницьку роботу, збереження українських традицій, мови та найголовніше — пам’яті про тих, хто у різні часи загинув у боротьбі за Україну.

Написать комментарий
Авторские статьи