Єврокомісія запропонувала нові завдання для Східного партнерства після 2020 року
Политикаmig.com.ua28 марта 2020

Єврокомісія запропонувала нові завдання для Східного партнерства після 2020 року

Європейська Комісія та Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики опублікували пропозиції щодо довготермінових політичних завдань для Східного партнерства після 2020 року. Вони мають на меті збільшити обсяги торгівлі, посилити зв’язки та поглибити економічну інтеграцію між Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією, Республікою Молдова та Україною. Нові пропозиції також передбачають посилення демократичних інституцій, верховенство права, стійкість до змін клімату та захист довкілля, підтримку цифрової трансформації, а також просування справедливого та інклюзивного суспільства.

Жозеп Боррель, Високий представник ЄС/Віцепрезидент Європейської Комісії, сказав таке: «Міць наших сусідів є і силою Європейського Союзу. Східне партнерство залишається  вкрай важливим елементом зовнішньої політики ЄС. Наші пропозиції надалі посилять шість наших країн-партнерів. Ці пропозиції відображають пріоритети та проблеми, спільні для нас усіх, а також зберігають фокус на досягненні відчутних і позитивних наслідках для усіх громадян».

Своєю чергою, Олівер Вархеї, Європейський комісар з питань країн-сусідів та розширення, сказав таке: «Ми надсилаємо дуже чіткий меседж країнам Східного партнерства: ми допоможемо вам збудувати міцну економіку, забезпечити зростання та нові робочі місця шляхом залучення прямих іноземних інвестицій; посилити зв’язки у ключових сферах — транспортній, енергетичній, а також у секторі охорони довкілля. Ми будемо працювати разом, аби розв’язати поточні проблеми у всіх сферах, включно із пандемією COVID-19, що наразі триває».

Нові пропозиції ґрунтуються на досягненнях Східного партнерства у перші 10 років його існування. Вони окреслюють, як ЄС працюватиме із країнами-партнерами над подоланням спільних проблем. Посилення стійкості країн-партнерів стане основним політичним завданням після 2020 року у світлі нинішніх проблем. У такий спосіб спільна робота ЄС та країн-партнерів продовжиться в рамках нових політичних пріоритетів на підтримку екологічної та цифрової трансформації та побудови економіки, що працює для всіх. Йдеться про більше можливостей для роботи молоді та просування ґендерної рівності.

Партнерство, що СТВОРЮЄ:

Разом заради стійких, сталих та інтегрованих економік

Посилення економіки, зменшення нерівності дозволять зробити країни-партнери місцем, де люди хотітимуть будувати своє майбутнє. Збільшення обсягів торгівлі та поглиблення економічної інтеграції, інвестиції у малі та середні підприємства, нові можливості для людей завдяки екологічній та цифровій трансформації — усе це створить сприятливий бізнесовий клімат. Він, своєю чергою, забезпечить гідні та сталі робочі місця та економічні можливості для процвітання усіх. Задля економічного розвитку та зростання ми зосередимось на ключових секторах: енергетиці, транспортній сфері та захисті довкілля.

Партнерство, що ЗАХИЩАЄ:

Разом заради прозорих інституцій, верховенства права та безпеки

Належне урядування та демократичні інституції, верховенство права, успішна антикорупційна політика, боротьба проти організованої злочинності, повага до прав людини та безпеки, включно із підтримкою населення, ураженого конфліктом, — усе це є основою міцних та стійких держав та суспільств. Усі ці чинники також є важливими передумовами для ефективної ринкової економіки та сталого зростання. Зокрема, верховенство права є ключовим фактором у забезпеченні ефективного бізнесового клімату та залученні прямих іноземних інвестицій. Країни мають зобов’язатись дотримуватись основ партнерства, краще вимірювати справжні результати та наслідки реформ та їх сприйняття громадянами.

Партнерство, що ДБАЄ ПРО ДОВКІЛЛЯ:

Разом заради стійкого до небезпек клімату та навколишнього середовища 

Екологічні та кліматичні проблеми вимагають невідкладних заходів з боку ЄС та країн-партнерів. ЄС допоможе країнам-партнерам здійснити свій внесок у Паризьку угоду, визначений на державному рівні, та модернізувати економіку, зменшити викиди вуглекислого газу та прямувати до нейтральності клімату з увагою до інвестиційних проблем. Також Євросоюз підтримуватиме енергоефективність будівель, розвиток відновлюваних джерел та модернізацію галузі охорони здоров’я.

Партнерство, що СПОЛУЧАЄ:

Разом заради стійкої цифрової трансформації

Потужна цифрова присутність у країнах-сусідах ЄС забезпечить зростання та сприятиме сталому розвитку. З огляду на це, Євросоюз буде додатково інвестувати в цифрову трансформацію країн-партнерів згідно із власним законодавством і найкращими практиками. ЄС також буде підтримувати масштабування високоінноваційних цифрових стартапів у регіоні. Євросоюз і надалі підтримуватиме кіберстійкість країн-партнерів та допомагатиме у цій сфері.

Партнерство, що ЗБІЛЬШУЄ МОЖЛИВОСТІ:

Разом заради стійких, справедливих та іклюзивних суспільств

Вільні та чесні вибори, прозорі, орієнтовані на громадян та підзвітні державні адміністрації є важливими для демократії. Активне громадянське суспільство, вільні, плюралістичні та незалежні медіа, захист прав громадян, включно із правами меншин, — це ключові компоненти стійкого, справедливого, інклюзивного та демократичного суспільства. Співпраця в цих сферах буде важливим пріоритетом для ЄС.

Докладніше

Східне партнерство було започатковано у 2009 році для того, аби зміцнити та поглибити політичні та економічні відносини між ЄС, його країнами-членами та Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією, Республікою Молдова та Україною. Партнерство розвивалося згідно з інтересами, амбіціями та прогресом кожного партнера. Така стратегія дозволяє диференціювати рівні співпраці, але водночас гнучко та всеохопно вирішувати спільні та глобальні проблеми і сприяти регіональній інтеграції. Чинні політичні завдання були визначені порядком денним програми партнерства «20 досягнень до 2020 року», що була ухвалена у 2017 році.

Нові політичні завдання були сформовані на основі структурованих консультацій щодо майбутнього Східного партнерства, проведених у 2019 році за широкої та інклюзивної участі країн-членів ЄС, країн-партнерів, організацій громадянського суспільства, науковців, бізнесу та фінансових установ. Загалом, існує широкий консенсус щодо того, що нинішня політична структура Східного партнерства є міцною та дає відчутні вигоди людям.

Наступні кроки

Європейська Комісія та Європейська служба зовнішньої дії очікують, що країни-члени ЄС та країни-партнери підтримають ці пропозиції з огляду на саміт Східного партнерства, який відбудеться у червні 2020 року та який надасть мандат на розробку нового набору реальних результатів, що ґрунтуються на «20 досягненнях до 2020 року».

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Вера
...еще в1799году....А.А. Безбородко - канцлер Российской империи -сказал: «Не знаю, как будет при вас, молодых, но при нас ни одна пушка в Европе не могла выстрелить без нашего разрешения»...О...
Вера
Ууууу...еще....
Вера
если Елена ...Это писала...да пусть еще кто-то...прослеживается "след" издевки над тем...кому Эти комменты посвящены...Мне б стыдно было их...сохранять и "выбрасывать" свою дур...тупость...на всеобщее обозрение...Воот...
Вера
чувачок...это ты сейчас о себе написал?...ПОХВАЛЬНО...
Вера
а нормальные люди...в комменте выше написала...это те,кто читает Это ВСЕ...Наше...и находит в себе силу воли не комментировать...бо ни к чему все эти комменты...НОРМАЛЬНЫЕ ЛЮДИ РАБОТАЮТ...ИМ НЕКОГДА ЗАНИМАТЬСЯ ЭТОЙ ... беллетристикой..
Вера
прости...поспешила...обидеть не хотела...само как-то вырвалось..скорее ..НЕВНИМАТЕЛЬНЫЙ...или мысли чужие плохо читаешь...вот Елена ...хоть и пишет иногда Дрянь...но мысли читать умеет ...за что я ее и уважаю...но из цитатника веселого ...с многим с ней не согласна...ЕСЛИ ,конечно, зто она писала...
Вера
е...не первый раз замечаю...что и ты туповат...немного