Канадські експерти підтвердили відповідальність Ірану
Политикаukurier.gov.ua26 июня 2021

Канадські експерти підтвердили відповідальність Ірану

Після оприлюднення звіту канадської групи судових експертів про збиття літака авіакомпанії «Міжнародні Авіалінії України» рейсу PS752 Іраном Канада вимагатиме від Ірану повного відшкодування й докладного розслідування знищення українського літака. Таку заяву в Оттаві оприлюднив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

«Канада наполегливо вимагатиме повних репарацій за знищення та шкоду, яку Іран завдав жертвам та їхнім родичам. Зокрема йдеться про повний облік подій, що мали місце, повну прозорість у питанні кримінального переслідування й конкретні гарантії від Ірану, аби таке ніколи не повторилося», — цитує Укрінформ слова канадського прем’єра.

Він запевнив, що його країна не полишить опікуватися цією болючою темою. Адже Іран має відповісти за приховування доказів, що відбулося після знищення літака рейсу PS752. Йдеться, зокрема, про застосування бульдозерів для перекопування місця падіння, аби ускладнити роботу експертів, котрі прибули на місце катастрофи для з’ясування її обставин.

«Іран має відповісти на всі непрості запитання близьких жертв, аби вони могли заспокоїтися. Відповіді потрібні також світові, адже без них жодна держава, авіакомпанія чи пасажир не зможуть бути певними в безпеці іранського авіапростору», — резюмував Джастін Трюдо.

Відреагувало на канадський звіт і вітчизняне зовнішньополітичне відомство, наголосивши, що українська сторона схвально сприймає зусилля уряду Канади, спрямовані на встановлення істини й досягнення справедливості у справі про збиття українського «боїнга» рейсу PS752 в небі над Тегераном 8 січня 2020 року. «Звіт канадської групи судових експертів підтверджує, що цивільні та військові органи влади Ірану несуть повну відповідальність за збиття рейсу PS752. У документі також підкреслюється зневажливе ставлення до людського життя з боку іранської влади», — йдеться у відповідному коментарі МЗС.

Група судових експертів дійшла трьох ключових висновків, вказали наші дипломати. По-перше, Іран не забезпечив безпеку свого повітряного простору й не повідомив авіакомпанії про ризики, створивши підставу для такої страшної трагедії. По-друге, оператор протиракетної установки ТОР 1М свідомо вчинив грубі порушення правил ведення бойових стрільб, здійснивши запуск двох ракет класу «земля-повітря», що призвело до збиття цивільного літака. По-третє, військове командування Ірану не вчинило належних дій задля недопущення порушень з боку оператора ракетного підрозділу «земля-повітря» встановленого порядку бойового чергування й несанкціонованого пуску ракет. Крім того, Іран здійснив кроки, спрямовані на приховування справжніх обставин катастрофи. Технічний звіт, підготовлений Іраном, повною мірою не встановлює ланцюг подій, що передували трагедії. Запропоновані Іраном рекомендації з усунення вад у системі безпеки цивільної авіації нерелевантні, і відповідно всі ризики, що призвели до збиття українського літака, зберігаються досі!

«Цей Звіт підтверджує позицію України щодо наявності системних прорахунків в організації системи безпеки цивільної авіації в Ірані. Саме тому спроба звести причину трагедії до «помилкових» дій оператора ракетного підрозділу не витримує жодної критики! Факти очевидні: Іран відповідальний за смерть 176 невинних людей», — констатують у МЗС.

Водночас Україна й держави-партнери й далі дотримуються позиції щодо вчинення Іраном грубих порушень Чиказької та Монреальської конвенцій. І Іран має бути притягнуто до відповідальності, чим забезпечено реституцію відповідно до міжнародного права.

«Серед іншого йдеться про обов’язок забезпечення Іраном об’єктивного і неупередженого кримінального розслідування і притягнення всіх винних до відповідальності, — зазначається в коментарі. — А також вжиття Іраном заходів, спрямованих на недопущення аналогічних трагедій у майбутньому. Інакше жодна країна, авіакомпанія чи пасажир не можуть бути впевненими в безпеці повітряного простору Ірану».

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
На субсидию людям деньги идут,вот куда,а не Роджеру в скрыньку.,пусть Роджер писю сосёт,а не деньги получает.,что он за деньги в Мальте и делает,ну ещё и дупой подрабатывает,хе.
Елена
Завидно небось,жаба то и грызёт,поидом їсть, сколько ж на ци гроши у мисти Парыжу кофе выпил,сто цистерн и ещё бы осталось.хе.
Елена
Не так,не так
Елена
Ты вильный от мозга то давно известно,тоже мне Америку открыл,там один рот есть,пузо и жопа,ну и скрынька, всё, больше тебе и не надо.
Весёлый Роджер
Ну шановний «е», за выливание гивна на Россию – пиндосы платють гроши, а за правдивую инфу про Украину – можно и кулю отхватить! Цэ ж щирая дерьмократия со свидомым оскалом, о чем нам тут часто брешет Шмуля_Елен. Простой народ Украины именно такую владу и хотел!
Весёлый Роджер
Когда-то Исааку Ньютону упала на голову яблоко – он открыл …! А вот когда Тупому вороватому прапорщику Шмули упал на голову танковый аккумулятор, шо вин тащил через забор части, то Шмуля открыл другий закон тяготения до вещей – «Тащи усё у хату – будешь житти боХато!» Ось воно як, а вы тут по фене какой-то вумной ботаете, когнитивные способности видите ли у вас, хе. У прапора Шмули одни способности - спиСдить то, шо плохо лежит, та пидтащить до двери, то, шо хорошо лежит и тоже спиСдить! Сало не роняем, щенывмырло гуртом спиваем….
Весёлый Роджер
Опа, и тебя "е" посчитали! :-)) Ладно давай меняться ты мне яхту, я тебе самолёт! Идёт? Не подожди!, надо ыщо Вована почекать, его тоже за матрас в олигархи запишет Шмуля нищеброд, эбаный он вор-обормот!