Политикаsud.ua4 окт.

КАСУ може втратити загальний порядок розгляду адміністративних справ: Раду попередили про небезпечну тенденцію

nk_hauz/rNpkrND7R.jpeg

Кабмін пропонує спростити провадження у справах за заявами органів державного нагляду у сфері техногенної та пожежної безпеки, ГНЕУ чинить опір цьому.

Головне науково-експертне управління у висновку до законопроекту № 4150 від 24.09.2020 «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо особливостей провадження у справах за зверненнями органів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки» зазначило, що з часу набуття чинності КАСУ більш ніж вдвічі збільшилась кількість адміністративних справ, щодо розгляду яких визначені ті чи інші особливості, порівняно з загальним порядком, цей процес триває, тобто має місце тенденція до збільшення їх кількості.

В Головному управлінні наголошують, що продовження цієї практики (а положення проекту повністю їй відповідають) може призвести до того, що КАСУ взагалі не міститиме загального порядку розгляду адміністративних справ, і для кожної з категорій встановлюватимуться ті чи інші особливості, причому без будь-якої логіки таких дій.

Приводом для обурення Головного управління став саме законопроект № 4150, який Кабмін вимушений був внести в парламент внаслідок скарг Державної служби з надзвичайних ситуацій на проблеми з розглядом таких справ судами.

ДСНС часто звертається до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи об’єктів до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, зупинення проведення робіт та надання послуг.

Проте термін розгляду справ зазначеної категорії може тривати місцями, а іноді й роками. Тобто експлуатація об’єктів, на яких виявлено порушення, що створюють загрозу життю та здоров’ю громадян, продовжується в разі довготривалого розгляду справ, що наражає людей на небезпеку, а отже є велика ймовірність виникнення пожеж на них.

Законопроект передбачає внесення змін і доповнень до Кодексу адміністративного судочинства України щодо скорочення строків розгляду справ судами за зверненням органів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки.

У разі його ухвалення суд, задовольняючи позов, зможе приймати рішення про:

- зобов’язання юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців допустити посадових осіб органів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки до здійснення заходів державного нагляду (контролю);

- вжиття у випадках та з підстав, передбачених законом, до юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, у яких під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) виявлено порушення законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, заходів реагування, визначених законом.

Провадження у справах за зверненням органів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки під час здійснення ними визначених законом повноважень здійснюється на підставі позовної заяви таких органів щодо:

1) вжиття у випадках та з підстав, передбачених законом, до юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, у яких під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) виявлено порушення законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, заходів реагування, визначених законом;

2) зобов’язання відповідача допустити посадових осіб органів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки до здійснення заходів державного нагляду (контролю).

Позовна заява подається протягом п’ятнадцяти днів до суду першої інстанції з дня виникнення підстав, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами.

Повернення позовної заяви не є перешкодою для повторного звернення з нею до суду після усунення її недоліків, але не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня надходження ухвали про її повернення до органу державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Відмова у відкритті провадження за позовною заявою унеможливлює повторне звернення заявника з такою самою позовною заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами до суду в загальному порядку.

Ухвалу про відмову у відкритті провадження може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом трьох днів з моменту її постановлення.

Рішення суду у цих справах, буде підлягати підлягає негайному виконанню.

Апеляційні скарги на судові рішення можуть бути подані сторонами протягом десяти днів з дня їх проголошення.

Подання апеляційної скарги на рішення суду не буде перешкоджати його виконанню.

Суд апеляційної інстанції буде розглядати справу в п’ятиденний строк після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Крім того, судам можуть заборонити накладати арешти на кошти місцевих державних адміністрацій.

💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
"Хохол" - это даже не оскорбление. А вот за "украинца" морду бить надо. Потому, что это даже хуже, чем "пидарас". Хотя, для гейроинтегрированных нормально.
Игбун Хохлов
Хохлочурка, когда Гитлер напал на СССР все видели немецких солдат, немецкие танки, немецкие самолеты. И Сталин на третий год войны не носился по миру с кусками металлолома и обложками от аусвайсов, доказывая факт немецкой агрессии. Потому, что это очевидный факт, который не надо доказывать. А вот кто-то видел российскую армию на Донбассе? За 7(!!!) лет ни одного факта присутствия. Даже ОБСЕры не нашли, как не старались. И это отмечено в официальных отчетах. Все "доказательства", которыми кормят укробыдлостадо - топорные фейки. Там уже и омскую футбольную команду похоронили , отцов абитуриентов Элистинского педагогического училища, и даже литературных героев. ))))) Кому бы этим фейки понадобились, если бы Россия, действительно напала?
Весёлый Роджер
Брехня!!! Сэмэн Сэмэнченко тому пример - живёхенький, ну трохи раненый у дупу, а ведь як Шмуля, МУДАК - МУДАКОМ!!! Настоящий справжний рагуль!
Весёлый Роджер
Шановний "е" - ну задолбали менэ! Один меня в молдаван всё записывает, а другий, сразу у щирого xoxла, ну куды справжнему мокшаньцу податься! Придётся у буряты записаться! Пластырь у менэ е!
Весёлый Роджер
ИГБУНЧИК! Мэнэ гэта Гивнярная падла xoxлом обозвала! Так яж справжний москаль, а xoxoл, то мiй ридный брат з Буковины!
Весёлый Роджер
ОЙ Гивняр, таки ты меня за своего щирого та справжнего xoxла воспринял, що я до москалей убежал, а за неньку и нацистов, детей на Донбассе не убивал? Ну пипец, ну дякую тоби падла! ЭЙ мразь отвечай? А Не по адресу ты орал, тварь!
Весёлый Роджер
ЭЙ таки Гивняр, мудак ты примитивный и продажная 10 грн дешёвка! Зачем ты косишь тут пид щирого xoxла и пишешь через переводчика Гугла, если ты Луськомовный паЛхатый долбоЭб? Що головою об станку эБ! Пиши на Великом Русском, а не на этом австо-ляховом эсператно, що без Кита!