Политикаrubryka.comApr 4

Катастрофа літака МАУ: МЗС України пригрозило Ірану "далекоглядними наслідками"

nk_hauz/-mxoyrejiy-dayeqzq32.jpg

Україна займе більш жорстку позицію у справі про катастрофу літака МАУ біля Тегерана, що матиме для Ірану "далекоглядні наслідки".

Про це заявив заступник голови МЗС Євгеній Єнін.

"Наразі ми переконалися, що, на жаль, по-доброму з Іраном у нас не виходить. Це не означає, що ми дозволимо собі якісь некоректні гучні висловлювання чи необдумані юридичні кроки. Ми проаналізували усі можливі сценарії розвитку подій і крок за кроком будемо їх реалізовувати", – заявив Єнін.

За словами чиновника, мета України – справедливість, притягнення до відповідальності усіх причетних до вчинення жахливої катастрофи, а також забезпечення гідного рівня компенсацій для родичів постраждалих.

"Наше слідство триває, нещодавно ми спілкувалися з заступником генпрокурора Гюндузом Мамедовим й узгоджували низку кроків, які можуть бути вжиті додатково залежно від того, наскільки іранська сторона співпрацюватиме з нами. Ці кроки матимуть досить далекоглядні наслідки для іранської сторони. Але окрім кримінально-правового треку, є трек притягнення до міжнародної відповідальності. Міжнародне право вимагає від нас дотримання певної процедури – ми будемо чітко слідувати їй", – зауважив він.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 5 січня 2021 року повідомив, що Україна отримала від Ірану проєкт технічного звіту за обставинами катастрофи літака і має до кінця лютого підготувати свої зауваження.

20 лютого в Ірані заявили про завершення розслідування у цій справі.