Києву треба зосередитися на реформах
Политикаgazeta.ua30 апреля 2015

Києву треба зосередитися на реформах

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко назвав саміт Україна — ЄС провальним для офіційного Києва. Мовляв, не змогли добитися від Євросоюзу "перспективи членства", безвізового режиму, рішення про надсилання на Донбас миротворчого контингенту. Ляшко звично майстерно маніпулює. Саміт справді в дечому став для української влади неприємним ляпасом. Однак першопричина не в тому, що Євросоюз не дав того чи іншого. Це Київ намагався добитися нереальних на сьогодні речей, спричинивши нервовість — непотрібну для саміту й відносин з ЄС загалом. Знову витягли з запилених шухляд вимоги про надання Україні перспектив членства. На практиці "перспективи" означають задокументоване рішенням Європейської Ради запрошення приєднатися до ЄС після досягнення країною необхідного рівня демократії та ринкової економіки. Таке рішення потребує одностайності серед членів Євросоюзу, якої на сьогодні немає. Подібна ситуація з направленням на Донбас миротворчого контингенту ЄС. Зрозуміло, що європейські країни не посилатимуть своїх солдатів під кулі та міни росіян і сепаратистів. Це було заявлено чиновниками ЄС публічно. Однак адміністрація Порошенка вперто мусувала це питання й фактично змусила Євросоюз сказати "ні" ще й на саміті. З безвізовим режимом ми привселюдно сіли в калюжу раніше. Порошенко постійно й голосно обіцяв українцям близьке скасування віз, однак при цьому влада не виконувала відомі з 2010 року й дуже чіткі вимоги ЄС. Ще до саміту стало зрозуміло: Євросоюз не готовий заплющити очі на рівень корупції в Україні, недостатній захист документів від підробок, незахищеність персональних даних та інше потрібне для безвізового режиму. По суті, українська влада постала унтер-офіцерською вдовою, яка сама себе відшмагала. Добре, якщо це стане уроком на майбутнє. Відносини з ЄС та європейська інтеграція загалом полягають зараз насамперед у реформуванні України. В ухваленій за результатами саміту спільній заяві згадано про необхідність посилення боротьби з корупцією, проведення конституційної, судової, податкової реформ, модернізацію державної служби та системи держзакупівель і багато іншого. Києву є над чим працювати, і варто зосередитися саме на цьому. Бо димові завіси у вигляді вимагання перспектив членства чи безвізового режиму все одно не приховають інколи відвертий саботаж реформ, а часом — їх імітацію або хаотичність.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
е
это смысле дурак дурака видит издалека?
е
и в том что происходит в стране где путь в Европу и где пресловутая помощь твоей Америки?
Елена
Был бы он умный,не дискутировал бы со мной,он этого понять не может,ха.дурачок козлоослик.
Елена
Поняла я почему долларов больше продают,если покупают то на откладывание про запас и наоборот, всё я Е поняла,просто про Роджера как не написать?надо обязательно,вот и написала.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
такие очень нужны
а там глядишь и бульбашия на запад рванет
е
а американских моряков так регулярно тут упоминает так это наверное воспоминания о том КАК Америка ей лично помогла)) других причин тому не вижу
Не еврей
В Росси евреи дружно выступили против внесения в паспорт и при рождении ребёнка национальность. Они же при Эльцине напечатали бланки паспортов без графы национальность. А Путин хотел записать всех россиянами вместо русский ,но восстали люди русские которых в России более 110млн. при общей численности населения. 142млн. пока взял паузу. Кроме вышеперечисленных евреев продолжает хуцповать жидовин Соловьёв который втирает русским в мозги что русских в России нет,а евреи живут на этой территории с третьего века. В Европе в каждой стране по разному. В Греции евреев нет, там у меня внук родился от греческого миллионера и ему сразу после рождения выдали паспорт что он грек.