Политикаwww.unian.ua15 окт.

Кількість недійсних бюлетенів на голосуванні 25 жовтня сягатиме десятків відсотків - КВУ

nk_hauz/-mjftx8h5vqxdqwmtkfd.jpg

Експерти Комітету виборців нарахували близько 15 варіантів, як можна неправильно заповнити бюлетень. У Комітеті виборців України прогнозують, що кількість недійсних бюлетенів після голосування на місцевих виборах 25 жовтня сягатиме десятків відсотків. Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції повідомив голова КВУ Олексій Кошель.

Він зазначив, що експерти КВУ нарахували близько 15 варіантів, як можна неправильно заповнити бюлетень, внаслідок чого під час підрахунку голосів такий бюлетень буде визнано недійсним.

За словами Кошеля, цю проблему можна було би виправити, внісши зміни до Виборчого кодексу,

"Я думаю, що ця проблема буде вирішена постановами Центрвиборчкому", - додав він.

Також Кошель зазначив, що кандидати своєю агітацією ще більше заплутують виборця, якому і так буде не просто зорієнтуватися у новій виборчій системі.

«Я був оптимістом, але на останньому етапі кампанії я побачив, що кандидати ще більше заплутують виборців. До прикладу, в себе у поштовій скринці я вчора знайшов близько 5 листівок, де мені нагадували, який у мене номер округу, який номер партії до районної ради, до обласної, які номери кандидатів. Прочитавши 5 листівок, я не виніс з них жодної інформації. В мене в голові була «повна каша». І, думаю, те ж саме буде у головах більшості виборців. І така плутанина ще більше посилиться через невдалі кампанії кандидатів, які самі не до кінця розібралися у специфіці положень Виборчого кодексу», - сказав Кошель.

На його думку, плутанини додасть також і всеукраїнське опитування в день виборів.

«Тому, я думаю, що відсоток бюлетенів, заповнених з помилками, становитиме кілька десятків відсотків. Такий мій прогноз», - підсумував Кошель.

Разом з тим голова КВУ додав, що плутанина із заповненням бюлетенів не вигідна владі, і він не бачить у запровадженій системі голосування якогось злого умислу.

"Я не думаю, що це комусь вигідно, не думаю, що це злий умисел. Це просто приклад, як не потрібно працювати над виборчим законодавством і законодавством взагалі", - сказав Кошель.

Місцеві вибори в Україні: правила проведення

  • Згідно з Виборчим кодексом, 25 жовтня на місцевих виборах виборчі системи використовуватимуться в залежності від кількості виборців в територіальній громаді.
  • У територіальних громадах з кількістю виборців у 10 тисяч депутатів сільської, селищної, міської ради обиратимуть за мажоритарною системою в багатомандатних виборчих округах. У кожному такому окрузі при цьому може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.
  • У територіальних громадах з кількістю виборців 10 тисяч і більше депутатів обиратимуть за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ.
  • 10 жовтня Центральна виборча комісія затвердила роз’яснення щодо порядку заповнення бюлетенів на місцевих виборах 25 жовтня. Як правильно заповнювати виборчий бюлетень можна переглянути за посиланням. 

💬 Последние комментарии
е
Елена, так говоришь Украина социальная страна? ну-ну.. прокомментируй, БРЕХЛО...
е
А куда Украина девала свои продвинутые технологии? Петя их продал и такие как ты?А что со станками в Украине, ЧТО нового сделано при майданутых за ВОСЕМЬ лет? А корабли в Николаеве чего не делают, а заказывают в Турции и покупают сильно бу лоханки по всему шарику?Свой завод разрушили такие как ТЫ! а почему? потому что америкосам конкуренты НЕ НУЖНЫ! так что там с Кравчуком, Кучмой и Ющем при которых страна из богатейших республик бывшего союза скатилась на одно из последних мест в Европе?? Че молчишь? Ответь за свое отношение к ним, че слабо? и не БРЕШИ что уже писала! НЕ БЫЛО этого!...
е
честные люди свою страну за печеньки не продают и не разваливают в угоду америкосам и другим! так что кончай БРЕХАТЬ честная нашлась...
е
очень аргументированный ответ... ничего другого и не ожидал.. так ГДЕ внушение твоей подружке что матерится это нехорошо? что ПОСТОЯННО брехать это плохо?? НЕТ ЭТОГО!...
е
уважают за дела, за поступки, а она тебя за что уважает-то? за маты в сторону оппонентов(хотя утверждает что неприемлет их) или за бездоказательный бред(который РЕГУЛЯРНО тут развенчивают) или может за принципиальную позицию(так ты вечно вертишься как флюгер)???за что, а трепло?
е
Елена, так что ты тут пела про мощь и поддержку?)))НИКОМУ Украина не нужна и НИКТО за нее воевать не станет...
кипчак
С таким уровнем и условиями жизни, созданными властями, запуганными радикалами и "патриотами" заболеваемость докатилась до такого уровня, что до 60 лет большинство населения больно неизлечимыми и тяжелыми недугами, не позволяющими нормально работать. На больничные предпринимателям и государству видимо приходится тратить больше, чем получать от увеличения трудового стажа. Вот и все "достижения" открытых гидных и скрытых (якобы отличных от них, на чем и вылезли в победители на выборах) Зелефанов.