Политикаwww.unian.uaOct 15

Кількість недійсних бюлетенів на голосуванні 25 жовтня сягатиме десятків відсотків - КВУ

nk_hauz/-mjftx8h5vqxdqwmtkfd.jpg

Експерти Комітету виборців нарахували близько 15 варіантів, як можна неправильно заповнити бюлетень. У Комітеті виборців України прогнозують, що кількість недійсних бюлетенів після голосування на місцевих виборах 25 жовтня сягатиме десятків відсотків. Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції повідомив голова КВУ Олексій Кошель.

Він зазначив, що експерти КВУ нарахували близько 15 варіантів, як можна неправильно заповнити бюлетень, внаслідок чого під час підрахунку голосів такий бюлетень буде визнано недійсним.

За словами Кошеля, цю проблему можна було би виправити, внісши зміни до Виборчого кодексу,

"Я думаю, що ця проблема буде вирішена постановами Центрвиборчкому", - додав він.

Також Кошель зазначив, що кандидати своєю агітацією ще більше заплутують виборця, якому і так буде не просто зорієнтуватися у новій виборчій системі.

«Я був оптимістом, але на останньому етапі кампанії я побачив, що кандидати ще більше заплутують виборців. До прикладу, в себе у поштовій скринці я вчора знайшов близько 5 листівок, де мені нагадували, який у мене номер округу, який номер партії до районної ради, до обласної, які номери кандидатів. Прочитавши 5 листівок, я не виніс з них жодної інформації. В мене в голові була «повна каша». І, думаю, те ж саме буде у головах більшості виборців. І така плутанина ще більше посилиться через невдалі кампанії кандидатів, які самі не до кінця розібралися у специфіці положень Виборчого кодексу», - сказав Кошель.

На його думку, плутанини додасть також і всеукраїнське опитування в день виборів.

«Тому, я думаю, що відсоток бюлетенів, заповнених з помилками, становитиме кілька десятків відсотків. Такий мій прогноз», - підсумував Кошель.

Разом з тим голова КВУ додав, що плутанина із заповненням бюлетенів не вигідна владі, і він не бачить у запровадженій системі голосування якогось злого умислу.

"Я не думаю, що це комусь вигідно, не думаю, що це злий умисел. Це просто приклад, як не потрібно працювати над виборчим законодавством і законодавством взагалі", - сказав Кошель.

Місцеві вибори в Україні: правила проведення

  • Згідно з Виборчим кодексом, 25 жовтня на місцевих виборах виборчі системи використовуватимуться в залежності від кількості виборців в територіальній громаді.
  • У територіальних громадах з кількістю виборців у 10 тисяч депутатів сільської, селищної, міської ради обиратимуть за мажоритарною системою в багатомандатних виборчих округах. У кожному такому окрузі при цьому може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.
  • У територіальних громадах з кількістю виборців 10 тисяч і більше депутатів обиратимуть за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ.
  • 10 жовтня Центральна виборча комісія затвердила роз’яснення щодо порядку заповнення бюлетенів на місцевих виборах 25 жовтня. Як правильно заповнювати виборчий бюлетень можна переглянути за посиланням. 

💬 Последние комментарии
Луна-2
А почему суд в Гааге должен признать Россию виновной в Керченской провокации:- если у России на руках все доказательства- фото и киносъемка, а также протокол задержания судов ?Но даже если и признают Россию виновной,в том что она не совершала, То Россия подаст в СУД,повторно на Украину( не Украина на Россию, а именно Россия на Украину) и выиграет его .-ИМЕЯ НА РУКАХ ВСЕ КОЗЫРИ .Хотя бы дело о чести и достоинстве России
Родная школа
А какое право имели мусульмане запрещать девочкам ходить в ненужные школы и какое право они имеют разрешать? Ходить или не ходить - это ж естественное право каждого человека.
Родная школа
Честно говоря, совершенно не понимаю смысла школ. Все чему могут научить в школе за много лет, можно выучить за несколько часов. И результат такого экспресс-обучения будет лучше.
А это хорошая новость
Обсурднее нехватки чипов может быть только нехватка энергии. Если чипов не хватает, значит, это кому-нибудь нужно. И это хорошо, что чипов не хватает. Только нехватка чипов может спасти этот мир.
Чип и Дэйл вам в помощь!
Нет Чипов, ставьте Дэйлов! Свои чипы делать нужно, а не зависить от поставок!
Антиелена
Послушай маладая и умственно некрасивая ТП! Тебе уже сколько предлагали вариантов? Там тебя очень ждут! Повторяю: 1. на кулубнику у Поляндию; 2. Под гейропейский мост; 3. Модные клининговые компании; 4. Housekeeper. А больше, судя по твоим высерам, ты ни чего и не умеешь!
Не понял
Если реально сблизить власть с изберателем, то власть получит психическое расстройство. Если избератель получит власть с нужным ему качеством, то борьбу с властью можно будет прекратить. Если же власть хочет сохранить свое здоровье, то нужно прекратить игру во власть. И tertium, здесь, non datur.
Авторские статьи