Политикаukurier.gov.uaAug 7

Київ дотримується вимог безвізового режиму з ЄС

nk_hauz/zXdeO-Mng.jpeg

Проте Брюссель закликав українську владу припинити практику видачі двох закордонних паспортів

Наявність двох чинних закордонних паспортів у громадян України викликає занепокоєння в Європейської комісії. Це стало одним з головних зауважень четвертого звіту ЄК, підготовленого у межах механізму призупинення безвізового режиму, в якому Брюссель оцінює виконання його вимог із третіми країнами. Крім вимог щодо візової лібералізації, звіт містить оцінку міграційних тенденцій з огляду на обмеження, спричинені пандемією, які призвели до істотного зменшення кількості перетинів кордонів ЄС.

«Візова лібералізація — ефективний інструмент для налагодження міжособистісних контактів і підтримки реформ у країнах Західних Балкан та «Східного партнерства» у сегментах правосуддя, безпеки та фундаментальних свобод», — ідеться у звіті.

Щоб відстежувати функціонування безвізового режиму, Єврокомісія має щороку доповідати Європарламенту та Європейській раді про стан виконання країнами вимог до нього, аби переконатися, що немає причин для запровадження механізму призупинення.

Щодо України у звіті вказано: влада Польщі повідомила, що деякі українські громадяни «мають більш ніж один законно виданий паспорт, інколи зі зміненими персональними даними». І це, вважають у Варшаві, може дати змогу власникам двох паспортів залишатися в ЄС довше дозволених 90 днів протягом 180-денного періоду. У цьому зв’язку в Єврокомісії виникають застереження через паралельний обіг біометричних і небіометричних українських паспортів.

Україна видає біометричні паспорти з 2015 року. Останній небіометричний паспорт було видано 2016-го. Повне виведення з обігу цього виду документів заплановано 2026 року, коли закінчиться їх термін чинності, констатовано у звіті. Тому Києву рекомендують скасувати можливість для громадян України мати одночасно більш ніж один чинний паспорт і скасувати чинність небіометричних.

Загалом Київ виконує всі необхідні вимоги до безвізового режиму, йдеться у звіті. У ньому відзначено співпрацю України з європейськими структурами у важливих транскордонних питаннях.

У документі зауважено, що 2020 року кількість українців, які просили притулку в ЄС, зменшилася на 37%. На 15% зменшилася кількість відмов громадянам України у в’їзді до країн-членів ЄС. Кількість громадян України, які незаконно перетнули кордон ЄС, незначна. Якщо 2019 року було виявлено 93 порушники кордону, то 2020-го — 87. 2020 року у країнах Шенгенської зони виявили понад 50 тисяч українців, які перебували там нелегально, що майже на 9 тисяч більше, ніж 2019-го.

Документ схвалює продуктивну співпрацю Києва та ЄС у галузі безпеки. Позитивно оцінено реформу правоохоронних органів — законопроєкти про створення Бюро економічної безпеки, про реформу СБУ, про боротьбу з організованою злочинністю. Проте в ЄС згадали про скандальне рішення Конституційного Суду, яке поставило під ризик функціонування антикорупційної інфраструктури.

Щоб дотримуватися критеріїв, необхідних для функціонування безвізового режиму з ЄС, Єврокомісія радить Києву й надалі докладати зусиль для зменшення кількості нелегалів з України в Єросоюз, підвищити ефективність антикорупційних установ та ухвалити законодавство для встановлення чіткого статусу НАБУ, проводити прозорий деполітизований конкурс на посади голів НАБУ, САП і АРМА, прокурорів.

В окремому пункті рекомендацій ідеться про підвищення ефективності боротьби з організованою злочинністю та відмиванням коштів. Для цього Єврокомісія радить залучити поліцію під керівництвом розвідки до національної стратегії боротьби з організованою злочинністю, уточнити й окреслити компетенції всіх правоохоронних органів та визначити повноваження НАБУ в розслідуванні, притягненні до кримінальної відповідальності у справах про корупцію на високому рівні. Київ повинен продовжити процес узгодження національного законодавства з нормами ЄС у частині боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму.

«Загалом Україна виконує умови візової лібералізації. Проте необхідно докласти подальших зусиль для розв’язання проблем у боротьбі з корупцією, організованою злочинністю та відмиванням грошей», — ідеться у звіті.

💬 Последние комментарии
Федот Сергеев
Через три с половиной года??? А я то думаю: как же это третьего не было, если русские привыкли "на троих соображать"? Ещё через четыре года четвёртого вычислят, с закуской.
Весёлый Роджер
Ну да, так то вин случайно ТОЛЬКО в этом году украинский. До этого жрали москальский и як Шмуля, гивном на Россию же пердели! А Сало импортируете, колбаску импортируете - кормильцы вы херовы! Та ыщо там до фуя чего на импорте, сальдо торговли у вас снова будэ отрицательное! Восемь вже скоро скакучих лет и никаких переМОГ у вас НЕТ!
Весёлый Роджер
Также или почти также, всего полгода назад брехали в одной южной стране, с огромной 350 000 армией, полностью вооруженной и обученной пиндосами! А писли, всего за ДВА дня эта армия разбежалась и сдала страну. А те пропиндосные там пропа_Хандоны, которые орали що их першими заберут у Пиндосию, пачками, эти продажные гандоны, падали с высоты сотен метров из гандоллы шасси самолёта! Ось воно як! Шмяк, та нима жабы! Такой фильм детства - "Королевство кривых зеркал" - цэ xoxляндия продажная! Шо и пидтверждает одно, шо продажный Шмуля свинорылый жабный мудак! ТАК!!!
-----2
ЕЩЕ раз КРЕТИН сраный - ГОД когда ты был в РОССИИ??? Или пошёл на фуй!
Весёлый Роджер
ВРЁШЬ СУКА пидмоскальная! НАГЛО ВРЁШЬ! Ты не наша Лена, с кружевными майданными труселями до колена, вот шо вона писала: "Що Америка та Запад тильки и думувают як пидсобить щирой пробандеровской владе нацистов! Байден ночей не спит, всё сына сваго термушит та одно про Украину ему всё твердит ... Лимпопо, Лимпопо, Лимпопо!" «Елена – 10 апреля 2021 - Всё будет хорошо,не беспокойся,там в Америке,... поможет построить и обустроить страну, …» «Елена, 03.11.2019 20:37 Дадут по любому,не кинут Украину, можете масковские тролли даже не сомневаться, Америка и Европа с нами, хотите вы этого ,не хотите,но по любому помогать Украине будут,даже к гадалке не ходи…» Та ыщо пиСдаболка Елена, всем советовала, шо мол надо строить приманки, ну щоб пиндосы заметили и сели та грошей боХато привезли, ну як на майдане! Надо строить модель литаки C-130 Геркулес, из щирого гивна, у полный размер. Сало не роняем, щирое гивно ховаем!
-----
ЕЩЕ раз КРЕТИН сраный - ГОД когда ты был в РОССИИ??? Или пошёл на фуй!
----
ЕЩЕ раз КРЕТИН сраный - ГОД когда ты был в РОССИИ??? Или пошёл на фуй!