Київ, Тбілісі та Кишинів разом ітимуть до членства в ЄС
Политикаukurier.gov.ua4 дня назад

Київ, Тбілісі та Кишинів разом ітимуть до членства в ЄС

У Батумі президенти України, Молдови та Грузії офіційно оголосили про початок діяльності «Асоційованого тріо» 

Цього тижня Президент Володимир Зеленський здійснив робочий візит до Грузії, головною метою якого було започаткування діяльності формату «Асоційованого тріо» України, Грузії та Молдови на рівні глав держав. У межах візиту глава держави взяв участь у роботі Батумської міжнародної конференції, яку відвідав президент Європейської ради Шарль Мішель.

Новий регіональний вимір ЄС

Київ, Тбілісі та Кишинів мають спільне бачення свого подальшого шляху — членство у Євросоюзі. У цьому є важлива підтримка ЄС, заявив Володимир Зеленський, виступаючи на конференції в Батумі. За його словами, вперше три країни зустрілися як асоційовані партнери ЄС на найвищому рівні.

«Маємо спільні прагнення сьогодні, бо маємо спільні бачення завтра. Це повноправне членство у ЄС. На жаль, наші країни єднають не лише прагнення, а й ціна, яку ми за них заплатили. Ми не з книжок знаємо, що таке анексія, що таке окупація, що таке війна», — сказав Володимир Зеленський, повідомляє пресслужба ОПУ.

На його думку, зустріч у форматі «Асоційованого тріо» формує новий регіональний вимір для розширення ЄС, бо без України, Грузії та Молдови «європейський проєкт буде схожий на незавершений пазл, у якому бракує щонайменше цих трьох важливих частинок».

У Києві добре розуміють обсяг завдань, що стоять перед владою. Однак ці завдання не лякають, а мотивують, зауважив Президент. На жаль, російська агресія, що триває, гібридні атаки, окупація суверенних територій трьох країн спрямовані на те, щоб істотно гальмувати їхній шлях до інтеграції. Тому така важлива на цьому шляху підтримка ЄС, резюмував Володимир Зеленський.

Президент Європейської ради Шарль Мішель наголосив, що Україна, Молдова та Грузія за часи незалежності стикалися з різними викликами. Він висловив переконання, що сучасні виклики допоможе подолати лише тісна співпраця.

Спільні безпекові виклики

У декларації Батумської конференції, яку підписали президенти України, Грузії та Молдови Володимир Зеленський, Саломе Зурабішвілі та Мая Санду, ідеться, що три країни домовилися зміцнювати тристоронню співпрацю для вступу до Євросоюзу.

«Відносини між асоційованими партнерами і Європейським Союзом базуються на спільних цінностях, на яких побудовано ЄС, — демократії, повазі до прав людини та основних свобод і верховенстві права», — зазначено в декларації.

Очільники трьох держав домовилися продовжувати співпрацю з інституціями ЄС задля реалізації всіх можливостей і потенціалу, передбачених положеннями угод про асоціацію та зону вільної торгівлі. Угоди про асоціацію «мають залишатися гнучкими інструментами, які слід оновлювати, коли і де це необхідно», йдеться у документі.

Глави трьох держав підтримали пропозиції Єврокомісії щодо економічного та інвестиційного плану ініціативи «Східне партнерство».

Президенти сподіваються на поглиблення співпраці з партнерами для гарантування безпеки і стабільності в Чорноморському регіоні. Вони поділяють занепокоєння ЄС щодо безпекових викликів у регіоні Чорного моря. «Спроби анексії Росією і незаконна окупація територій Грузії, її агресія на сході України і тимчасова окупація Криму, а також неврегульований конфлікт у Придністровському регіоні Республіки Молдова — серйозна загроза для регіону та Європи загалом», — зазначено в декларації.

«Східному партнерству» потрібні стратегічні цілі

Спілкуючись із журналістами в Батумі, Президент України запропонував очільникові Європейської ради Шарлю Мішелю винести питання європейської перспективи країн «Асоційованого тріо» на розгляд Європейської ради. Володимир Зеленський вважає, що це має стати першим кроком на шляху до членства в ЄС цих трьох країн. Президент розповів, що під час зустрічі глави трьох держав узгодили підходи до проведення чергового саміту «Східного партнерства».

«Успіх «Східного партнерства» залежить від нашої спроможності визначити його стратегічні цілі й посилити його геополітичне значення у Східній Європі. Ми готові до сміливих підходів і закликаємо до цього наших партнерів у ЄС», — заявив він.

На думку українського Президента, Євросоюзу не вистачає «стратегічного бачення цілей «Східного партнерства» і це робить цю ініціативу напівживою.

«Нам не потрібен саміт заради саміту. У нас гинуть люди, у нас війна. Нам потрібне політичне наповнення і геополітичне бачення майбутнього цієї ініціативи. І нам, чесно кажучи, не зрозуміла доцільність цього загалом, — сказав Володимир Зеленський, наголосивши, що наступний саміт має показати чітке бачення відносин із найближчими партнерами з ЄС. — Ми підтримуватимемо цю ініціативу рівно настільки, наскільки вона сприятиме реалізації наших європейських прагнень».

Президент розповів журналістам, що розпочав свій візит до Грузії з відвідання лінії окупації: «Вона не лише розділяє Грузію та тимчасово окуповану Абхазію. Вона віддаляє людей на окупованій території від нормального, безпечного й гідного майбутнього. Біль, який я побачив сьогодні, майже ідентичний тому, що я бачу щомісяця, коли відвідую лінію зіткнення в Україні. Наші друзі з Молдови теж знають не з чуток, що таке анексія, окупація, війна та лінія розмежування». Володимир Зеленський зауважив, що необхідно зробити все можливе, аби на землях трьох країн ці лінії зникли назавжди.

 

4 комментария

Написать комментарий
 • Рейхкомиссариат
  4 дня назад
  Так если Тбилиси возьмут в союз, то это будет уже не европейский союз, а евро-азийский или евро-кавказский гомофобный автономный округ.
  Ответить
  • Цезарь
   4 дня назад
   Рейхкомиссариат
   Это будет Римская империя.
   Ответить
   • Весёлый Роджер
    4 дня назад
    Цезарь
    Я так понимаю, имеется ввиду Калигула и все его пыдарастичные игрища? Согласен, для НАТО, этих игр явно не хватает, на фоне их отвратительной военной выучке, а так хоть чем-то приятным хлопцы займуться, майбуть поспокойнее станут - ну коди наЭбуться. Ну а наш Шмуля_Елен, ну этот ТУПОЙ пропа_Хандон мудазвон, так он сразу одним, последним, яйком "ЗА"! Ему главное щоб пиндосных чернодупых мореманов-наркоманов подогнали тай него вони от.бали та грошей боХато дали!
    Ответить
 • Иван Сусанин
  4 дня назад
  Странно как-то - идут к какому-то членству, а по итогу всегда оказываются в анусе... Загадка...
  Ответить
💬 Последние комментарии
Гость
Гость ты рагуляцкое дерьмо даже статью не прочитал! У тебя в жопе как застрял в детстве пионерский значок , так ты и вспоминаешь Россию когда очко болеть начинает! Для тебя селюковского кастрюленосца гидности тезисно повторю - статья о том что за 30 лет просрала целые отрасли промышленности будучи до этого в лидерах ! А ещё ответь гиднюк - отчего на укр перепись населения не проводится ? Сцошно небось ????
гость
федя, не гони дурку - иначе щас будем перечислять, кто из "российских партнёров" участвовал в приватизации и деребане тех самых "советских гигантов" на Украине. Бывшие неотъемлемой частью всего постсоюзного СНГшного бизнеса. Фамилии и суммы долей СП все известны. Ни один крупняк не обошёлся без "российского инвестора" или мутного российского банковского векселя. Причём их можно было бы понять, если бы они акционерный капиталец вкладывали в себя - в постСССР хотя бы под видом куцого таможенного союза, но приватизировали и валяли Украину с одной целью - слиться через Москву в офшоры и освободить "западных партнёров" от конкуренции. Бегали с жопами в мыле красные директора заводов и "акционеры" новослепленных "совместных концернов" по всем заказчикам всех отраслей бывшего СССР., а в ответ получали "идите на х..й - у вас там есть свои западные советники-решалы, вот с ними и решайте". Как там председатель правительства России и посол Рф в Украине Черномырдин говорил? - "монополии хребет российской экономики и их мы будем беречь как зеницу ока, наши братские народы будут жить трудно, но не долго". Монополисты туевы.
Целибат во плоти
Если католицизм - это прогрессивная часть христианства, то православие, получается, реакционная.
Жид
С чертями мовными только так.
Слава павшим
Не мечите бисер перед ними.
Серж
Да уж!
Бубуй
А еще на украинских интернет-аукционах украинские историки-археологи продают выкопные этрусские шлемы.