Политикаnewformat.infoApr 24

Київ відправив нового посла в США

nk_hauz/-mz2vbwmsp4551ioqk5d.jpg

Україна відправила в США нового посла. Ним стала Оксана Маркарова, яка раніше вчилася в Америці, має тісні зв’язки з Вашингтоном, а також керувала українським Мінфіном.

Вона — представник нового покоління політиків, а зі своїм бекграундом, як розраховують в Києві, вона буде для американських чиновників і законодавців більш зрозумілим і зручним для контактів партнером.

«Вперше з 1999 року йду на посадку в літак з one way ticket. З сьогоднішнього дня — 24/7 в рядах дипломатичної команди України», — написала у своєму Facebook новий посол України в США Оксана Маркарова. До Вашингтона вона вирушила 20 квітня.

Про те, що представляти Україну в США буде саме вона, стало відомо в кінці минулого року. У лютому президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення Маркарової.

Її кандидатуру на пост глави української дипмісії в США активно лобіював глава МЗС Дмитро Кулеба. Вперше він запропонував її українському лідеру 20 листопада — через дві з невеликим тижні після виборів президента США. На його думку, маючи досвід співпраці з Вашингтоном, вона стане успішною главою дипмісії. «А кого треба призначати послом в США? А чому не може бути людина, яка дуже добре розуміє Америку, тому що взаємодіяв з США, і має успішний досвід взаємодії? Міністр фінансів не може не бути дипломатом за визначенням», — заявив він.

З цим згодні не всі. Наприклад, колишній міністр закордонних справ і екс-посол України в США Костянтин Грищенко вважає таку кандидатуру невідповідною.

Кулеба запевнив, що призначення Маркарової не пов’язане із зацікавленістю Києва в отриманні фінансової допомоги з Вашингтона. «Україна вперше матиме в Вашингтоні посла, якого добре знають як в адміністрації США, зокрема в Держдепі і в Міністерстві фінансів, так і в МВФ. Про те, що Маркарова відправляють тільки вибивати гроші з МВФ, — це маячня», — відповідав міністр злостивцям.

За неповні два з половиною роки президентства Володимира Зеленського змінилися три посла України в США. Спочатку новий лідер прибрав з Вашингтона Валерія Чалого, призначеного за Петра Порошенка. Потім в американську столицю відправили кар’єрного дипломата Володимира Єльченка. До 2014 року він працював послом України в Росії, а після початку конфлікту в Донбасі став постпредом України при ООН. На посаді посла він пропрацював недовго: з грудня 2019 року по лютий 2021 року.

Спочатку Маркарова вчилася на еколога в Києво-Могилянській академії, потім відправилася в США, де отримала ступінь магістра в галузі міжнародних публічних фінансів і торгівлі в Індіанському університеті в Блумінгтоні.

Після цього її життя було нерозривно пов’язана зі Сполученими Штатами: вона проходила практику у Світовому банку, була радником з економічної політики і менеджером по зовнішнім і корпоративних зв’язків в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (тепер в управлінні Horizon Capital).

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
"Фашисты тащили из квартир и домов все, что попадало под руки: обувь, одежду, белье, посуду, продукты, даже детские игрушки....." Ой тюю, так то про нынешнее время - про захистников пиндосной хунты, хлопцев запизденцев з xoxлoвермахту, про их лютование на Донбассе та Луганску! Один в один - такие же мародёры, убийцы и насильники! А вот помнится, как их наш пропа_Хандон Шмуля_Елен защищал и оправдывал - мол мают право на военные трофеи! А сейчас эта гнида - щирых фашистов!!! с Праздником каким-то поздравляет? Он явно на голове с кастрюлей гуляет!
Весёлый Роджер
Так ты это с коллегой Шмулей обсуди - у него тоже 200 000 бурят на танко-конной тяге були!
Весёлый Роджер
domain: EOT.SU nserver: hans.ns.cloudflare.com. nserver: sofia.ns.cloudflare.com. state: REGISTERED, DELEGATED person: Private Person Читайте хлопцы новины от АНБ - та будэ срати вы у бидэ! «ВУГІЛЛЯ НА ТЕС ЗАКІНЧИЛОСЯ: УКРАЇНА З 1 ЛИСТОПАДА ВІДНОВИТЬ ІМПОРТ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ З БІЛОРУСІ.» ЭЙ щирые мрази, а как же покупати у пособника агрессора? Дэ вона щирая гыдность? Що? – так у xoxла вона у дупе всегда! Вот такие .лядь дела! Шмуля Сруля, таки Амерыка з вами, з мудаками? Не бачу пидримки, одна зброя б\у, да и видали вони вас тильки на фую! ОЙ тюю, забыв, вы же там пропа_Хандоны - нищеброды мечтатели, вы даже не бачили бидэ ни разу - так то пыхвомойка!
е
Ну так где ТВОЙ список???
таки да!
далбаебы блять
Весёлый Роджер
Ты провокатор наёмный цэ ты твоим панам пиндосам расскажи! Ага? Как там негра убили - он за библией потянулся -... таки недотянулся! Полицейского оправдали - ... тому що книга, цэ предмет похожий на пистолет! Асанджа за что пиндосы пресуют? ЭЙ мразь расскажи? Кого там наказали за убийство французских журналистов? Ты вот мразь гивняр уводишь от совсем другого - Кто дал приказ бить НЕПРИЦЕЛЬНО по Славянску из гаубиц 25 кг снарядами та убил там больше 200 МИРНЫХ украинцев? Кто?
Весёлый Роджер
Какой на фуй Праздник тварь пиндосная Шмуля Сруля и "твоя" бабка ера - мерзкая холера? Какой? мразь нацисткая? Когда вместо проспекта Ватутина - проспект фашиста Шухевича! Когда ты срань, фекалия своего народа -Шмуля Сруля, так и не ответил - таки кто-же уничтожил евреев во Львыве ещё до прихода немцев? Эй пидзаборная шваль - отвечай!