Комітет Ради розглянув законопроект щодо забезпечення ВАКС приміщенням
Политикаsud.ua07 мая 2020

Комітет Ради розглянув законопроект щодо забезпечення ВАКС приміщенням

В обговоренні у режимі відеоконференції взяв участь керівник апарату Вищого антикорупційного суду Богдан Крикливенко.

У середу, 6 травня, відбулося засідання Комітету з питань антикорупційної політики Верховної Ради у режимі відеоконференції, у якому взяли участь 17 членів Комітету, передає офіційний сайт ВР.

Комітет розглянув “Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Вищий антикорупційний суд» щодо забезпечення суду приміщенням та інших питань роботи суду” (№3348).

Співавтор законопроекту голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна повідомила, що пропонує виключити із проекту пункт, який стосується кваліфікаційних вимог до суддів Вищого антикорупційного суду, оскільки до нього є питання, і залишити два інших. Перший, за її словами, визначає, що Вищий антикорупційний суд здійснює управління об’єктами державної власності, що належать до сфери його управління, а другий — продовжує строк повноважень слідчих суддів Вищого антикорупційного суду до трьох років, у той час як зараз він становить один рік без можливості переобрання.

В обговоренні у режимі відеоконференції взяв участь керівник апарату Вищого антикорупційного суду Богдан Крикливенко, який зазначив, що суд підтримує пропоновані зміни.

«Вищий антикорупційний суд — новий суд і нічого не отримав у спадок від інших судів. Для нас дуже важливо мати власні приміщення. На сьогодні орендуємо три приміщення, договори оренди яких продовжується лише на кілька місяців. Окрім того, вони перебувають у незадовільному стані, але ми не можемо їх відремонтувати», — сказав посадовець.

Богдан Крикливенко зазначив, що сьогодні Комітетом розглядається законопроект №3348 і на вирішення цих системних проблем також направлені законопроекти №3349, 3350, головними щодо яких є інші комітети. Він попросив їх підтримати.

Щодо другого питання, то керівник апарату суду попросив підтримати пропозицію «встановити не жорсткий імператив — один рік, а мати можливість слідчим суддям працювати до трьох років, якщо вони будуть мати таке бажання і таке рішення затвердять збори суддів». Він також поінформував про велике навантаження на суддів: «За вісім місяців роботи суду надійшло понад сім тисяч клопотань, які розглядали вісім слідчих суддів».

Підсумовуючи, представник суду сказав: «Даний законопроект дозволить забезпечити суд постійним приміщенням, а також проводити повільну ротацію, шляхом прийняття рішення самими суддями, що підвищить ефективність роботи Вищого антикорупційного суду».

Комітет прийняв рішення виключити із законопроекту пункт третій розділу другого, а перших два пункти залишити і рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу і в цілому.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
О Николаич
Глупо требовать грамотности от гробовщиков! Из нужно самих закапывать, тогда будет толк!
Луна-2
Вова сломался...Несите другого... Много у нас таких Вов. Люди уже материться готовы. им не хватает слов. Разницы нет-Всё равно Нам диктуют выбрать из сортов гавна. Из-за бугра, в Вашингтоне ликуют. Марионетками сумка полна. Бедная, нищая Украина. Выбором снова беременна ты. После свободной любви на Майдане. Правят страною одни подлецы....
Елена
Украина социальное государство.
Дубина тупая
Ну а ты просто дебил, потому что мера из тебе не будет
Помидор
Вы дятлы?При пенсии 2000 грн
Луна-2
По- моему -эт о просто распил денег - Вдумайтесь сами -Евросоюз в котором большинство католиков выдает деньги на объединение своей греко-католической церкви и православной пусть и раскольнической церкви Да еще под управлением двух пап - Варфоломея и Папы Римского Здесь кроется главная интрига - кто кого? Либо Варфоломей ,либо католики -ППапа римский .Который тоже мечтает об экспансии на восток и захвате патриархальной церкви -пусть и раскольнической.и правильно заметил гость - "Это же гремучая смесь ."
а поговорить
британская автономия?