Политикаua.news8 окт.

Конституційний суд перевірить судову реформу Зеленського

nk_hauz/CPtVbxv7R.jpeg

Верховний суд звернувся до Конституційного суду з проханням перевірити на відповідність Конституції «окремих положень» закону про реформу Вищої ради правосуддя, який передбачає перевірку на доброчесність членів ВРП, а також змінює порядок притягнення суддів до відповідальності.

Звернення підтримали 129 суддів ВС, серед яких і голова суду Валентина Данішевська, проти виступили лише 15 суддів, пише «Українська правда» з посиланням на засідання пленуму Верховного суду/

Як заявила під час свого виступу Данішевська, мета звернення до КС – «убезпечити судову реформу від порушень Конституції” і щоб її результати були «сталими» і не були «зруйновані».

Вона вважає обов’язком ВС зробити це звернення, щоб у майбутньому «кожна дія Етичної ради не оскаржувалася до суду» і робота ВРП не була заблокована.

В своєму поданні судді виступають проти:

  • відсторонення членів ВРП, які за висновком Етичної ради не відповідають критеріям доброчесності;
  • оцінювання членів ВРП, які є суддями і раніше проходили кваліфікаційне оцінювання;
  • звільнення чинних членів Вищої ради правосуддя;
  • порядку прийняття рішень Етичною радою.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала за основу у повторному першому читанні законопроект №3711-д, що передбачає перезапуск судової реформи.

Головні законопроєкти в рамках судової реформи президента Володимира Зеленського вже були прийняті, і незабаром можна буде побачити результати.

💬 Последние комментарии
Каменяр
Я звертаю увагу на брехню, яка ллється від кремлівських пропагандистів і ідеологів РУССКОГО МИРА.
Елена
Кто о чём,а Роджер о спирте,хе.и сраках,хе,за скрыньку молчит,заховав.
ера
луна...привет...не скатывайся до "шеплал"....бабушка моя рассказывала, что в 42-м...двух наших родственников немцы расстреляли...благодаря Вот ...таким..."вяселым" шептунам...БУДЬ ЗДОРОВА....и НЕ ОБИЖАЙСЯ...я тебе плохого не желаю...
Елена
Видно как ты любил свою страну,видно стазу ,потому я тебя так и люблю, металлорежущих, металлообрабатывающие станки производил ,один из лидеров был, самолётов сотни в год, кораблей разных тонажностей ,ну только супертанкеры не делал, карьерное оборудование, построил кучу атомных блоков, АвтоВАЗ хоть и мало ,но поставлял за рубеж и запомни падаль ,гнида йобанная всё,весь цикл производства был отечественным, ну кроме электроники, электроника местами была импортной.а по твоему только галоши,и ты хочешь втянуть нас обратно,в то доно о котором ты говоришь, козлоослик видит бог я когда нибудь тебя ,в случае войны,пристрелю как бешеную собаку,если будет война повторю.
Восток
Найкращiй армii у свiтi треба допомагати. Нашёл дураков, адвокат.
Гость
Опять еврей.
Елена
Вы их лучше разместите на лини разграничения с ДНР и ЛНР, посмотрим как им там понравится.