Короткий список кандидатів на голову НАЗК оголосять уже 6 грудня

04.12.2019 23:27 zik.ua
Ім’я переможця конкурсу стане відомим до дня Святого Миколая

Тридцять кандидатів на посаду голови Національного агентства з питань запобігання корупції склали психологічне тестування та на загальні здібності.

Зазначається, що уже у п’ятницю, 6 грудня, буде оголошено короткий перелік претендентів на очільника НАЗК. Зокрема, членами комісії враховуватимуть результати тестів, написане есе та наявність питань щодо доброчесності.

За даними Transparency International Ukraine (ТІ), саме кандидати, яких комісія обере у п’ятницю, будуть допущені до співбесід, яке пройде 13-14 грудня.

"А вже до дня Святого Миколая комісія має зробити подарунок українцям – оголосити ім’я переможця конкурсу", – розповів юридичний радник ТІ Україна Олександр Калітенко.

Раніше ТІ Україна оприлюднила детальний аналіз досьє 29 кандидатів з 30. Винятком стала біографія кандидатки Ганни Соломатіної, оскільки організація підтримувала викривачку на початку її протистояння з НАЗК.

В організації виявили, що до 13 з 29 кандидатів (~45 %) є вагомі питання щодо е-декларування. Йдеться про можливі порушення вимог фінансового контролю. Найпоширеніші – некоректне декларування активів і невідповідність стилю життя задекларованим статкам.

Окремий блок – політичні зв’язки претендентів. Юристи виявили 9 кандидатур, які так чи інакше були пов’язані з політикумом.

Також Transparency International Ukraine зафіксувала факти можливої неетичної поведінки 7 осіб, тобто фактично кожного четвертого. Зокрема це спроби тиску на суд, неетичні висловлювання, позови задля уникнення закону та відмова співпрацювати з медіа.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів оприлюднив список осіб, що претендують на отримання посади голови Національного агентства з питань запобігання корупції.

Зокрема, отримано 32 заявки - 22 особи мають юридичну освіту, а 9 - науковий ступінь.

У списку заявлених осіб є ексчлен НАЗК, троє з Генпрокуратури, троє адвокатів та сім представників НАБУ.

Більшість кандидатів молодші за 45 років і в основному це чоловіки - жінок лише сім.

Комментарии

Добавить комментарий