Политикаnv.uaSep 16

Кулеба прокоментував інформацію про можливі поставки системи Залізний купол Україні

nk_hauz/jnaXXQSnR.jpeg

Міністр закордонних справ прокоментував інформацію про можливу поставку України від США системи Залізний купол.

На брифінгу він заявив, що під час візиту в США українська делегація дійсно піднімала питання про допомогу в сфері безпеки.

«У зв'язку з цим обговорювалися різні варіанти технологій, які Україна може отримати або купити в Сполучених Штатах Америки, або за їх сприяння», - зазначив Кулеба.

При цьому міністр не дав конкретної відповіді на питання про отримання системи Залізний купол.

Напередодні видання Politico повідомило, що США можуть надати Україні батарею Залізний купол. За інформацією ЗМІ, таку можливість включили в законопроект про оборону на 2022 фінансовий рік - поправка в документі «змусить адміністрацію Байдена продати або передати Україні нові системи протиповітряної і протиракетної оборони, включаючи потенційну відправку батареї Iron Dome (Залізний купол)».

Відзначається, що в даний час в США не так багато батарей протиповітряної і протиракетної оборони, які не використовуються і готові до перекидання. Але армія намагається з'ясувати, як експлуатувати дві системи Iron Dome, які Конгрес наказав їй придбати в 2019 році як тимчасове рішення для відкладених зусиль служби по запуску власних нових систем протиповітряної і протиракетної оборони.

Можливо, саме ці системи може отримати Україна.

У Білому домі прокоментували інформацію в ЗМІ. Прессекретар Джен Псакі заявила, що «конкретику потрібно уточнити».

💬 Последние комментарии