Политикаbykvu.comAug 7

Кулеба запевняє, що жодного розвороту України в бік Китаю немає

nk_hauz/FAQLO-GnR.jpeg

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відкинув тезу щодо зближення Києва та Пекіна.

Про це він заявив, відповідаючи на питання української служби “Голосу Америки”, протягом свого візиту до Вашингтона.

Крім цього, міністр пояснив позицію України щодо відкликання підпису під заявою Ради з прав людини ООН щодо ситуації з правами людини в провінції Сіньцзян, де повідомляється про утиски прав уйгурів з боку китайської влади.

“Цей інцидент вичерпаний, всі отримали необхідні роз’яснення і поставился з розумінням. Достатньо сказати, що за останні два дні американські партнери цю тему не порушували і не обговорювали. Ми провели детальні консультації, детально роз’яснили, що відбулося, і обидві сторони – як Україна, так і Сполучені Штати та інші наші західні партнери, винесли свої уроки з цього – що робити, щоб подібні ситуації не траплялися у майбутньому”, – сказав Дмитро Кулеба.

На уточнювальне питання, що ж саме відбулося в історії з відкликанням підпису, міністр не відповів. Але додав: не вважає, що Україна особливо зближується з Китаєм.

“Може хтось бачить якесь особливе зближення Києва та Пекіна, я бачу нормальний процес співробітництва у сфері торгівлі й у сфері боротьби з пандемією коронавірусу. З усіх стратегічних безпекових питань, або з питань стратегічних галузей економіки, ми насамперед працюємо з нашими західними партнерами — Європейським Союзом, Сполученими Штатами”, – заявив міністр закордонних справ.

Він акцентував, що Україна буде щаслива бачити американські інвестиції та американські компанії в реалізації інфраструктурних проєктів в Україні.

“Жодного розвороту України немає. Ми є частиною західного світу, ми розвиваємося як частина цього світу. Але торгівля з Китаєм є об’єктивною реальністю, і навіть попри ту принципову політику, яку здійснюють Сполучені Штати відносно Китаю в сфері безпеки, торгівля при цьому рухається своїм шляхом. І саме за такою моделлю розвиваються наші відносини з Китаєм”, – заявив міністр.

Раніше експерти у Вашингтоні висловили занепокоєння посиленням співпраці Києва та Пекіна.

“Китай відомий тим, що багато обіцяє, але мало виконує, – заявив аналітик Інституту досліджень зовнішньої політики Стівен Бланк. – Україна залежить від Вашингтона набагато більше, ніж від Пекіна, а Пекін не буде особливо намагатись допомогти Києву. Тож я думаю, що це помилкова політика”.

Експерт фонду Heritage Дін Ченг додав, що будь-яка китайська підтримка має свою ціну. “Китайські інвестиції зазвичай не безплатні”, – переконував Ченг. “Майже завжди тут є послуга за послугу”.

Натомість колишній посол США в Україні Джон Гербст переконаний, що Київ може співпрацювати з Пекіном у деяких питаннях, але з чутливими темами, як-от з продажем “Мотор Січі” – українська влада не ризикуватиме.

“Це може дратувати адміністрацію США, але це точно не перетинає критичних американських інтересів. І у питаннях, де Україна може співпрацювати з Китаєм, при цьому серйозно не засмучуючи Сполучені Штати, вона може вирішити це робити. І хоча США це може не подобатись, тут це розуміють”, – заявив Джон Гербст.

Спікер української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович заявив, що якщо проросійські настрої в Європі і на Заході будуть посилюватися, то Україна переорієнтує свої інтереси на Схід.

💬 Последние комментарии
ера
лица ...умные...думаю ...все будет хорошо...
Антиелена
Еще и дура!
---
судя по твоим работодателям Задорнов был прав на все 100%
Елена
Михаил Задорнов был юморист, скоморох, развлекал шутками публику,это понимать надо
Гость
Петро хватит мусорить. Весь НК загадил
гость
Это верно. Но есть ещё вопрос: почему в России 150 организаций – иностранных агентов, получающих финансирование из-за рубежа, занимаются бузой и оболваниванием граждан России, преимущественно молодёжи? Кто должен их выгнать? Барин всё рассудит?
кипчак
В нормальном государстве можно было бы посчитать это кощунством - сожрать свою страну в прямом и переносном смысле, но в Украине почти все рекорды как-то связаны с едой (в США на скорость поглощают пончики и т.п. и тоже гордятся такими дступными для народа достижениями). В том, что в Украине культ жратвы наблюдаем на улицах и прочих общественных местах, где все больше перекормленных граждан еле ногами передвигают под тяжестью собственного веса или таща мешки с запасами на зиму.