Политикаpik.cn.ua5 окт.

Магера: Сподіваюся, це будуть останні вибори за чинним законом

Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера сподівається, що до наступних місцевих виборів виборче законодавство змінять, бо воно має багато недоліків. "Хотів би висловити побажання, що це будуть перші й останні вибори за цим законом "Про місцеві вибори", - заявив він у інтерв’ю "Укрінформу". "На нього, на жаль, є дуже багато нарікань: він містить чимало помилок у своїй концептуальній основі, багато процедурних помилок. І не можна, як на мене, цю виборчу систему застосовувати, бо вона, на жаль, не містить відкритих списків, про які говорилося", - сказав Магера. За його словами, виборці будуть змушені підтримати партію, яка висуває кандидата. "Коли ви прийдете на виборчу дільницю й отримаєте виборчий бюлетень, умовно кажучи, до якоїсь обласної, міської чи районної ради, то побачите, що у бюлетені буде назва місцевої організації партії, але навпроти цієї назви значитиметься прізвище кандидата, якого партія пропонує", - сказав заступник голови ЦВК. "Прізвище буде лише одного кандидата й ви матимете фактично вибір без вибору: або голосуєте за партію й одночасно за цього кандидата, або голосуєте за цього кандидата й одночасно за партію. Іншого вибору не буде", - наголосив він. "У вас немає можливості обрати кандидатів із переліку самої партії. У вас є можливість голосувати або за цього кандидата партії, або за іншого кандидата іншої партії. Тільки так. Тому про якісь відкриті списки, думаю, що не можна взагалі вести мову як таку", - пояснив Магера. Також він наголосив, що "сама виборча система є калькованою з того закону, який діяв у місті Санкт-Петербурзі на виборах до Санкт-Петербурзьких законодавчих зборів у 2011 році – і нічого хорошого він не приніс тоді". "Тому, думаю, треба буде все-таки реформувати законодавство про місцеві вибори й працювати над оптимальною виборчою системою, насамперед, з точки зору відповідності Конституції України", - заявив Магера. На його думку, членам виборчкомів буде складно розібратися з нинішнім законом. "До складу комісій не пішли працювати багато досвідчених людей", - констатував Магера. "Закон "Про місцеві вибори" був прийнятий буквально напередодні, і щоби з ним ознайомитися, його вивчити, недостатньо мати вищу юридичну освіту – навіть юристам досить складно його зрозуміти, що вже казати про інших людей", - зазначив він. "Тож, найбільша складність, із якою ми зіткнулися, – це низький фаховий рівень членів територіальних виборчих комісій, яким доведеться застосовувати закон", - сказав представник ЦВК. Серед інших труднощів він назвав питання безпечної роботи тервиборчкомів.

💬 Последние комментарии
Александр III
Англичанка гадит!
ALWAS
Оставим в покое мусульман, у нас своих проблем хватает. Гривня стремительно падает. А зелёная энергетика крайне убыточна. Как ВЭС, так и СЭС. Попытка учить Всевышнего, и не более. Для Украины и не только вижу выход в промышленном коноплеводстве. Она должна потеснить рапс и подсолнечник. Даст толчок машиностроению, металлургии, животноводству, лёгкой и пищевой промышленности. И многому другому. Почему же это растение в немилости ? Наберите "Заговор- марихуана". Тогда узнаете.
е
Т.е. то что ты ссышь ответить за свои слова ты согласна?))) и в чем я бедный? В том что ТЕБЕ брехать не даю?)))
е
Т.е. ты ПРОДОЛЖАЕШЬ утверждать что мясом холодильник у тебя был набит, тем что СВОБОДНО продавалось в магазине? Брехать не надоело?
Кошелек или жизнь
Демократы или республиканцы?
е
Шо таким как ты афганцы помогают с демографией?)) как раз из Афгана вместо украинцев полный самолёт привезли.....тем более что ты воевать собрался, так ведь воин диванный?
Елена
(((((бедный е, бедняга.