Политикаukrainian.voanews.comSep 14

Меркель готується йти з посади, здобувши прихильність у Європі і зокрема в Україні

nk_hauz/zEKR3fInR.jpeg

Європейське опитування підтвердило, що Анґела Меркель, яка готується цього місяця залишити посаду канцлера Німеччини, забезпечила собі один з найвищих рівнів прихильності на континенті.

Дослідження організації Європейська рада з закордонних відносин (ECFR) дійшло висновку, що впродовж 16 років, коли Меркель була уособленням Німеччини, та країна здобула авторитет і довіру на континенті.

Анґела Меркель піде з посади, коли сформують новий уряд за результатами голосування на німецьких парламентських виборах у неділю 26 вересня.

Українці також, як підтвердила низка окремих опитувань упродовж років, серед керівників інших держав найбільш позитивно оцінюють саме Меркель.

Оприлюднені українською соціологічною групою Рейтинг 8 вересня дані вказують, що 73% українців ставляться до неї позитивно і лише 19% негативно.

Президента США Джозефа Байдена в тому опитуванні схвально оцінили 64% українців, а президента Франції Еммануеля Макрона 57%.

«Непомічені зусилля»

Опитування ECFR вказує на значну прихильність європейців до Анґели Меркель.

«У відповідь на гіпотетичне питання: за кого вони б голосували на посаду президента ЄС, якби кандидатами були лише Меркель і Макрон, більшість у Нідерландах, Іспанії і Португалії, а також багато в інших країнах (включно з Францією) сказали, що обрали б канцлерку», - підкреслюють аналітики ECFR.

37% європейців сказали, що Німеччина здатна захищати економічні інтереси ЄС, і 35% довіряють тій країні, коли йдеться про відстоювання принципів демократії і прав людини.

Але аналітики вважають, що «коли йдеться про геополітику, то довіра до Берліна обмежена».

«Канцлерка створила спільний європейський фронт після російської анексії Криму (що називають одним з її ключових досягнень у закордонній політиці), але вона зашкодила своїй спадщині, твердо підтримуючи Північний потік-2», - вважають фахівці.

Назагал опитування європейців виявило, що вони не вважають, що Німеччина під керівництвом Меркель змогла сприяти зменшенню воєн і конфліктів у світі.

Застереженням для німецьких і європейських лідерів може бути те, що опитані досить скептично, навіть похмуро, дивляться на майбутнє ЄС і на перспективи німецького лідерства зокрема у міжнародних питаннях.

«Схоже, що європейці не вважають її (Меркель) дуже «геополітичною», що дає підстави вважати, що дипломатичні (і військові) зусилля німецького уряду, або залишилися непоміченими, або їх вважають ефективними під час міжнародних криз останніх років», - сказано у дослідженні.

Опитування на думку аналітиків підтверджує, що «європейці бачать потребу в тому, аби ЄС став більш згуртованим і потужним міжнародним гравцем».

«В майбутньому для Німеччини стане ще важливішим, аби вона виступала за спільну європейську політику і могла серйозно демонструвати, що у відносинах з Китаєм, Росією і США вона захищає європейські інтереси, а не лише свої», - підкреслюють автори.

На відпочинок?

Анґела Меркель, переважно віджартовуючись на запитання про її подальші плани, не раз казала, що хоче просто відпочити й «нарешті виспатися».

Але в більш філософському настрої 67-річна Меркель нещодавно розмірковувала, що вимушена зважати на те, скільки їй ще відведено.

«На теперішньому відрізку життя я хочу дуже старанно подумати над тим, що в мені на поверхні. Чи хочу я щось писати, виступати, ходити в походи, чи я хочу залишатися вдома, чи подорожувати світом», - цитує агентство Bloomberg її слова з виступу 8 вересня.

💬 Последние комментарии
Елена
Н разговариваю с тобой.
Елена
18-й год,18-й ,плять.
-----
Уже вернулся и на старого пидара наткнулся!
Елена
Луночка, козлоослик думал что когда он наесться, после голодного совка,то его все во всём мире начнут любить,в попу целовать и носить на руках,а оно видите как,теперь и думские выборы Европа признавать не желает,а почему?а потому что просрали роджеры страну и просыпюрают сейчас,ради счетов в банках западных стран,а вы думаете,давят на слабину,на уязвимые места,а роджеры в России сила.,вон как козлоослик за них рвётся с цепи, цербер.
-----
Ну да, не я - ты головка от фуя!
е
до твоего склероза и тупости тут ВСЕМ вместе далеко... тут ты рекордсмен...все что было не с тобой помнишь и тупишь тут по этому поводу постоянно..
Весёлый Роджер
Мудак ты тупой, сиди на своей параше и не выступай! Он об Амерыке мечтает, ну мудак! У тебя гроши есть, как у Сени Кролика? У Авакова, Порошенко и др. щирых пиСдунов майдана? Ты же один из этих тупых скакунов, ждунов панувания! Мразь дешёвка ты продажная!!!
Авторские статьи