Ми побачимо сильне американське лідерство щодо інтеграції України до НАТО – Волкер
Политикаglavcom.ua30 июня 2021

Ми побачимо сильне американське лідерство щодо інтеграції України до НАТО – Волкер

Спецпредставник Держдепу США спростував інформацію щодо можливих переваг для України, якщо вона отримає статус головного союзника США

Аби Україна швидше могла стати членом НАТО, необхідна допомога США та країн партнерів, які підтримують Україну у Європі. Про це в інтерв’ю «Главкому» заявив Курт Волкер, колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України.

«На мою думку, потрібне лідерство з боку США та друзів України у Європі як, скажімо, Польщі. Щоб разом допомогти побудувати шлях для України до успішного членства в НАТО», – заявив Волкер.

За словами спецпредставника Держдепу, минулого тижня Адміністрація Байдена номінувала нового посла США при НАТО – Джуліанн Сміт, яка дуже підтримує Україну.

«Джуліанн Сміт є сильним прибічником НАТО і дуже підтримує Україну в її намірі стати членом Альянсу. Окрім того, я сподіваюсь, що в адміністрації Байдена з’явиться нова група, яка опікуватимуться питаннями співпраці з ЄС та НАТО. Таким чином ми побачимо сильне американське лідерство щодо інтеграції України до НАТО», – вважає Волкер.

Він також спростував інформацію щодо можливих переваг для України, якщо вона отримає статус головного союзника США.

«По-перше, цей статус не надає гарантій безпеки, оборонних зобов’язань з боку США. І це зовсім не те само, що і членство в НАТО. По-друге, надання цього статусу означає визнання країни як партнера, можливе розширення співпраці в оборонній сфері, продаж оборонних озброєнь, передачі технологій, про що ви говорили раніше. Але Україна і так має доступ до всього цього, бо США уже підтримують Україну в різний спосіб», – зазначив американський представник.

А щодо заяв Байдена після саміту НАТО в Брюсселі про те, що Україна може отримати членство в Альянсі лише через ПДЧ, Волкер зазначив, що це нагадує утопічну ситуацію.

«Я особисто вважаю, що це нагадує catch-22 (дилема або складна обставина, від якої неможливо врятуватися через взаємно-конфліктні або залежні умови – «Главком»).

З одного боку, вас запрошують стати членом НАТО, але для цього вам треба мати ПДЧ, яке ми не збираємось вам надати. Це не найкращий підхід з боку НАТО. Я волів би побачити (можливо це станеться у наступних декількох роках), що США будуть грати більш активну роль, розробляючи реальний шлях для України.

ПДЧ означає, що це буде лише інструмент, як допомогти країні підготуватись до членства. Україна вже має такі інструменти – це і засідання Комісії НАТО-Україна, щорічний національний план, відбувається багато навчань і тренувань, які проводяться спільно з країнами Альянсу. Багато чого вже зроблено», – зауважив Волкер.

Нагадаємо, президент США Джо Байден після саміту НАТО у Брюсселі 14 червня заявив, що Україні необхідно подолати корупцію і провести низку реформ на шляху до членства в НАТО.

1 комментарий

Написать комментарий
  • СПАСИБО АМЕРИГЕ ЗА СВОБОДУ
    30 июня 2021
    Сидел бы и не пиздел. Пенсионер! К стати пенсию ему Украина платит!
    Ответить
💬 Последние комментарии
Елена
Путин недавно, несколько лет назад говорил,лет семь примерно,что даём на что-то там 5 трл.руб и знаем точно как минимум 1 трн.разворуют,то есть 20% его слова,что изменилось?это он говорит что 1 трлн руб , фактически думаю больше,вот так.
Луна-2
Тут в статье пишут что Зеленский "СТАЛ МИНИ -КОПИЕЙ"Порошенко - Немного поправлю - точнее -убогой пародией на Порошенко .
макс
"Нацбанк снимает их по мере улучшения макроэкономической ситуации в стране" - это что за чудо такое, когда это макроэкономическая ситуация улучшилась у нас?! Страна уже денег стала меньше должна, бюджет профицитный стал?
макс
Бред какой-то, цифры не сходятся. Имелось в виду От 200 до 300 киловатт; От 300 киловатт и более?
Гость
Нехватает подарочных наборов презерватитвов.
Весёлый Роджер
Шмуля - Это психология вора-прапорщика! Если от БОЛЬШОГО взять немножко, то это не воровство, а делёжка! Больше 20% ВВП Союза разворовывалось!!!
Весёлый Роджер
Шмуля шо так ты вопросом травмирован? Ты застеснялся? Ты наш Голубой воришка? Ну пой тоди ... "Но от тайги до британских морей, Красная Армия всех сильней." И это не вызывает сомнения... "Рассказал бы лучше, як ты прикрываясь партбилетом, пиСдил со склада, всё подряд и зимой и летом?" Ну а шо не рассказать, как усё там було, ну в смысле пока там ыщо хоть шой-то до тебя було, ну понятно, шо писли тебя вже одна разруха чи "Голый Вася" на складе!