На скільки строків поспіль може бути обраний голова суду
Политикаsud.ua27 февраля 2020

На скільки строків поспіль може бути обраний голова суду

Найближчим часом в судах київського регіону відбудуться процеси з обрання керівників судів. Законодавство неодноразово змінювалося, отже, у судів виникло питання, скільки строків поспіль суддя може перебувати на посаді голови суду.

Як відомо, не у всіх судах є достатній штат, щоб мати достатньо широкий вибір кандидатів на таку посаду, і далеко не всі судді бажають брати на себе відповідальність очолювати суд та додаткові обов’язки.

Отже, один із судів Київської області звернувся до Ради суддів з відповідним запитанням, на що отримав відповідь не у вигляді роз’яснення РСУ, затвердженого рішенням органу суддівського самоврядування, а у вигляді листа голови Ради судді України Богдана Моніча.

Слід зазначити, що в 2015 році РСУ вже ухвалювала рішення з цього питання. Так, вирішуючи питання щодо обчислення строків перебування суддів на адміністративних посадах Рада суддів України дійшла висновку, що відсутні правові підстави вважати, що особи, які були призначені на посади відповідно до законодавства, що діяло раніше, є такими, що не мають право бути обраними на адміністративну посаду в суді і обіймати її два строки поспіль.

В рішенні РСУ №34 від 2.04.2015 року зазначено, що особи, які були призначені на адміністративні посади відповідно до законодавства, що діяло раніше, є такими, що можуть бути обраними на адміністративну посаду в суді і обіймати її два строки поспіль.

Втім, у відповіді голови РСУ міститься інша позиція.

«Згідно із законним обмеженням «не більше двох строків поспіль», суддя не може обіймати одну й ту саме адміністративну посаду в суді більше як два повних строки послідовно один за одним, незалежно від того, коли і за яким законом його було обрано (призначено) на цю посаду», — зазначив Богдан Моніч у своєму листі у відповідь на звернення суду до РСУ.

Отже, виникає питання: чи можуть суди вважати це офіційним роз’ясненням, наданим РСУ?

Дане питання «Судово-юридичній газеті» прокоментував заступник голови РСУ, в. о. голови РСУ Вадим Бутенко.

«Рада суддів України — це колегіальний орган, який висловлює свої позиції в межах повноважень на власних засіданнях шляхом прийняття рішень більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні, які брали участь у розгляді відповідного питання.

Порядок обрання суддів на адміністративні посади неодноразово змінювався законодавцем.

Відповідно до рішення Ради суддів України № 34 від 02 квітня 2015 року, вирішуючи питання щодо обчислення строків перебування суддів на адміністративних посадах, Рада суддів України дійшла висновку, що відсутні правові підстави вважати, що особи, які були призначені на посади відповідно до законодавства, що діяло раніше, є такими, що не мають право бути обраними на адміністративну посаду в суді і обіймати її два строки поспіль.

У зазначеному листі позиція інша.

Питання щодо порядку обрання суддів на адміністративні посади діючим складом Ради суддів України не вирішувалося.

Вважаю, що на наступному засіданні Ради суддів України ми маємо обговорити це питання, а також позицію, викладену у цьому листі.

Я таку позицію не поділяю, вважаю, що ми маємо бути в своїх рішеннях послідовними.

Впевнений, що й інші члени Ради суддів України висловлять власну точку зору з питань порядку обрання суддів на адміністративні посади», — підкреслив Вадим Бутенко.

1 комментарий

Написать комментарий
  • гость
    28 февраля 2020
    2
    Ответить
💬 Последние комментарии
Луна-2
Ага вернут вам от жилетки рукава.. Ждите ...
е
за это вы дорогие Западне скакали на майдане, вашими усилиями был осуществлен госпереворот и приведена к власти кучка бездарей и хапуг, которые и развалили остатки медицины.. так что нечего теперь жаловаться и страдать.. наслаждайтесь, вы это заслужили. В отличии от тех нормальных которые изначально все это не поддерживали, вот их действительно жаль
Луна-2
Доктор Смерть уничтожила СЭС хотя в данном случае они бы пригодились .Но зато у нас сейчас биологические станции из США -ИССЛЕДУЮЩИЕ вирус на нас с вами....
Луна-2
Ленок -ну ты выражайся тогда точнее- Дети фронтовиков - это и есть в основном поколение -30-40- х годов, то есть наши матери и бабушки . Да были и 1961-67 года рождения, эт о я знаю...
е
я в отличии от тебя не болею...амнезией, биполярными расстройствами и алкоголизмом не страдаю в отличии от тебя наш дорогой гермафродит
Илья
А что , так можно было? Ну побухтят немцы ещё дня два , потом утрутся и снова будут считать пиндосов своим другом , защитником и стратегическим партнёром. Так уже было много раз. Ой! А что -бы сейчас было ежели такой фортель Россия выкинула!
Елена
Не пытущая я ,не пытыщая,ха.и сало не ем, фигуру берегу.,потому что я маладая и красивая Леночка.