НАРДЕП РОЗПОВІВ ПРО ПЛАН РЕФОРМУВАННЯ "УКРОБОРОНПРОМУ"

15.03.2019 23:43 prm.ua
Народний депутат від фракції "БПП" Іван Вінник в ток-шоу "Ехо України" розповів про план реформування Державного концерну "Укроборонпром".

"Ми прийняли закон про національну безпеку, який чітко вимагає від нас створити центральний орган виконавчої влади в системі Кабінету Міністрів, умовно "міністерство оборонної промисловості", можливо, якось так воно буде називатися, який буде реалізовувати регуляторну політику в сфері оборонно-промислового комплексу", - сказав Вінник.

За його словами, концерн "Укроборонпром" таким чином втратить свою управлінську функцію по відношенню до державних підприємств, які знаходяться в його складі.

"Фактично це буде передбачати або розформування або реорганізацію. Можливо, сама по собі юридична особа "Укроборонпром" залишиться або в неї будуть сконцентровані якісь інші функції, наприклад, функція аудиту незалежного діяльності цих підприємств. Водночас всі підприємства будуть підпорядковані міністерства, знаходитися в сфері його управління. Міністерство буде призначати керівників через відкритий конкурс, а не так, як зараз це робиться. Міністерство буде вимагати застосовувати процедуру конкурентних закупівель системи ProZorro. І, знову ж таки, якщо ми будемо бачити як Верховна Рада якусь неефективність, ми зможемо, безумовно, покласти політичну відповідальність на відповідно профільного міністра, застосувати постанову про його звільнення, притягнення до відповідальності тощо", - розповів Вінник.

Він зазначив, що Верховна Рада, згідно Конституції України, як інститут державної влади не має права втручатися в діяльність суб’єктів господарювання, а концерн "Укроборонпром" як юридична особа є суб’єктом господарювання.

"І якщо хто дивився сьогоднішню комісію наживо, ми чітко це побачили. Коли я запитував представників концерну, хто буде відповідати, що ви досі не порахували майно Міністерства оборони, яке зберігається на ваших підприємствах, вони сказали: будуть відповідати керівники підприємств. Я кажу: так вони ж знаходяться у сфері вашого управління. Ну і що, що знаходяться? Відповідати будуть вони. Така форма колективної відповідальності призводить до абсолютної безвідповідальності. І це було чітко доведено. Тому ці реформи потрібні, і ми їх будемо реалізовувати", - завершив Вінник.

На думку Віктора Уколова, Петра Порошенка штучно прив’язали до скандалу з "Укроборонпромом", бо це вигідно опозиції.

Також генеральний прокурор Юрій Луценко не виключає оголошення нових підозр фігурантам справи щодо розкрадань в "Укроборонпромі".

Юрій Луценко заявив на засіданні ТСК, що журналісти сфальсифікували дані листувань фігурантів розслідувань у Держконцерні "Укроборонпром".

Також генпрокурор Юрій Луценко заявив, що не всі матеріали розслідування Бігуса збігаються із речовими доказами.

Президент України Петро Порошенко звільнив з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, якого підозрюють у махінаціях в оборонній галузі.Комментарии

us Гость, 16.03.2019 10:44

... это только бизнес.

us Гость, 16.03.2019 10:44

Та Порошенка вообще искусственно к власти привязали - он тут ни при чём, его руки ничего не крали:)))

ua Гость, 16.03.2019 07:08

Ваня Веник -метла от(((((( бпп ))))) еще то ЧМО.

Добавить комментарий