Политикаprm.ua21 февр.

НАЗК ПЕРЕВІРЯЄ, ЧИ ПОРУШИВ ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗАКОН "ПРО ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ" ЧЕРЕЗ ПОЇЗДКУ В ОМАН - "ЄС"

nk_hauz/-m0beavy6vc3e2eks9ic.jpg

Національне агентство з питань запобігання корупції розглянуло звернення народного депутата "Європейської Солідарності" Олексія Гончаренка щодо порядку декларування витрат президента Володимира Зеленського на поїздку до Оману.

Як повідомляє пресслужба "ЄС", наразі НАЗК направило запити до відповідних органів з метою витребування документів, необхідних для проведення контролю щодо своєчасності повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

"Європейська Солідарність" зазначає, що наразі жоден державний орган, який відповідно до своїх визначених законами повноважень має забезпечувати поїздки президента за кордон, не надав вичерпної інформації про мету і джерела фінансування таємної відпустки Зеленського в Омані. Окрім вже колишнього керівника Офісу президента Андрія Богдана, який раніше офіційно повідомив, що поїздка Зеленського не була офіційним візитом, не мала офіційного статусу, здійснювалась з приватною метою та за власні кошти.

Стосовно проживання у п'ятизірковому готелі Al Bustan Ritz-Carlton Hotel, його перельоту разом із дружиною до Оману рейсовим літаком, а також суми, яку Зеленський сплатив за проживання у готелі, то відповідно до листа Богдана, "приватна подорож передбачає особисті витрати на неї, а вся інша запитувана інформація буде оприлюднена у декларації президента України. Щодо повернення президента України з Оману чартерним рейсом повідомляємо, що вартість наданих послуг під час повернення глави держави в Україну з приватної поїздки згодом буде опубліковано в декларації у строк та відповідно до законодавства України".

Міністерство оборони та СБУ, як випливає з їхніх офіційних листів, не здійснювали інформування верховного головнокомандувача країни, яка перебуває у стані війни, про те, що напередодні його поїздки до регіону Близького Сходу там суттєво погіршилася безпекова ситуація, наголошує "Європейська Солідарність".

"Скидається на те, що Володимир Зеленський намагався приховати свою поїздку до Оману не тільки від суспільства, а й від розвідувальних служб України. Складається враження, що за командою з Офісу президента державні органи гуртом намагаються ввести всіх нас в оману – замість того, щоб один раз і назавжди пояснити, що робив і в чиї очі насправді дивився Зеленський в Омані. І чому після авіакатастрофи, в якій загинули у тому числі й українські громадяни, президент майже добу повертався на своє робоче місце у Київ. Така позиція породжує ще більше підозр і запитань, на які рано чи пізно все одно доведеться відповісти", - пише пресслужба.

Раніше в Офісі президента України офіційно заявили, що голова ОП Андрій Єрмак не літав з Зеленським в Оман і здійснює свої повноваження на громадських засадах.

Партія "Європейська Солідарність" вимагає від Володимира Зеленського негайно особисто розкрити українському суспільству всі подробиці свого таємного візиту до Оману.

Авторские статьи