ПолитикаИсточник6 дек.

НАЗК виявило порушення у деклараціях посадовців на понад 380 мільйонів гривень

nk_hauz/yiELnF27g.jpeg

Журналісти та небайдужі громадяни допомогли Національному агентству з питань запобігання корупції знайти порушення у деклараціях 100 посадовців. Загальна сума незадекларованих статків сягає понад 380 мільйонів гривень.

Абсолютна більшість (75%) звернень до НАЗК дозволила ретельніше перевірити документи посадовців різних рівнів. Ознаки внесення недостовірної інформації підтвердили після повної перевірки декларацій. Посадовці "забули" задекларувати майно

Мовиться про власність посадовців на загальну суму 382,1 мільйона гривень, яку декларанти "забули" внести у документ чи вказали неточну інформацію. Загалом перевірили 134 декларацій, у 100 з яких були порушення.

За інформацією НАЗК, 28 декларацій з порушеннями підпадають під "кримінал". Ще у 72 документах виявили ознаки адміністративних порушень.

Якщо ви впевнені, що посадовець "забув" задекларувати майно або вказав неправдиві відомості у декларації – надсилайте звернення до НАЗК, – закликав заступник голови відомства Роман Сухоставець.

Допомога з моніторингом

Кожен свідомий громадянин України може допомогти НАЗК виявити порушення в деклараціях посадовців. Для цього потрібно відправити заявку до агентства, згодом документ перевірять та, у разі виявлення неточностей, притягнути порушників до відповідальності.

Довідка. Із початку 2021 року НАЗК перевірило 1,2 тисячі декларацій, серед яких 220 – за зверненнями громадян.

У НАЗК наголосили, що завдяки допомозі небайдужих українців, виявили недостовірностей:

  • на 64,5 мільйона гривень у декларації податківця;
  • на 37,5 мільйона гривень в документах аудитора з Луганщини;
  • на 22 мільйони гривень – у депутата Обухівської райради;
  • землі на 16 мільйонів гривень – у депутата Дніпропетровської облради.

Відправити інформацію про ймовірне порушення можна листом за адресою: 01103, м.Київ, бульвар Дружби народів, 28. Приймають звернення на поштову скриньку info@nazk.gov.ua та за спеціальною формою на сайті за посиланням. У листі потрібно вказати, про яке саме порушення мовиться. Важливо, щоб сума недостовірних даних була не меншою, ніж 248 тисяч гривень, або 100 прожиткових мінімумів.Як подати звернення до НАЗК