Политикаznaj.ua11 авг.

Немає ніде в світі: Зеленський готує незвичайний формат наступних виборів

Михайло Федоров, радник президента України Володимира Зеленського в digital-напрямку, запевнив, що вже під час наступних виборів президента країни, українці зможуть голосувати онлайн за допомогою системи The Vote.

Цю технологію Зе!Команда збирається використати і на місцевих виборах. "Я буду робити все, щоб, можливо, пілотно, можливо, повноцінно, були й місцеві вибори", - сказав Федоров, як повідомляє BBC Україна

Він зазначив, що спочатку The Vote будуть використовувати в якості платформи для опитування думки громадян.

У світі зараз є тільки одна країна, де можна голсовать онлайн на парламентських виборах, - це Естонія.

"Зазвичай я завжди голосую онлайн, тому що це зручно. Деякі відносяться до е-виборів скептично. Але мені здається, що там всі 150 разів перепровірено", - розповідає про свої враження Олеся Лагашина, керівниця естонської інтернет-порталу Ukr.Postimees. Вона каже, що зазвичай проти онлайн-голосування виявляються представники та прихильники тих политическиз сил, чий електорат хоче жити по-старому і боїться інновацій. Онлайн-вибори в Естонії зазвичай програють консерватори і популісти, переважна більшість своїх голосів вони набирають на виборчих дільницях.

В Естонії виборця ідентифікують за допомогою чипированной ID-карти або MobileID. Щоб увійти в систему, потрібно PIN-код. Голос підтверджується електронним підписом, і система сповіщає, що користувач проголосував. В разі чого, можна змінити свій вибір і переголосувати. В Україні збираються перейняти цей досвід: ідентифікувати людей за допомогою електронної підпису, Mobile ID і, можливо, Smart ID для телефонів. Спеціальний додаток ще дозволить перевірити, чи правильно голос зарахували в центральному изберкоме. Є приклади інших країн, де голосування автоматизовано. У Швейцарії люди голосують онлайн, якщо громадянин в момент виборів за кордоном. А в Канаді проголосувати через мережу можна на виборах окремих муніципалітетів. Але поки немає жодної країни з кількома мільйонами виборців, де онлайн-голосування на офіційному державному рівні, а не в тестовому режимі.

Маленької Естонією, в якій виборців всього 887 тисяч, часто захоплюються закордоном, але переймати досвід поки не збираються. Цікаві факти про досвід інших країн: Франція в 2017 році відмовилася від онлайн-голосування для громадян закордоном, боялися киберопасностей;Електронні вибори на 50% дешевше звичайних, як кажуть експерти;Звичайна версія голсования нікуди не дінеться. Є ті, кому подобається голосувати на дільниці, а також ті, у кого немає інтернету;Онлайн-вибори стануть дуже корисною знахідкою для людей з обмеженими можливостями та тих, хто живе в глибинці.

💬 Последние комментарии
обезьяны всегда ищут крепкую ветку
так Песков прокомментировал идею Эрдогана "с глазу на глаз".
А что так можно было?
только в ЭТОЙ стране можно находясь в розыске у полиции, свободно бухать в ресторане «Царское село», у всех разыскивающих на виду, и особенно в разгар «вторжения Путина»... Американская хвалёная мафия "со сльозамы на очах" смотрит видосики и просто завидует😀
парад победы Путина в Полтаве
Адольф Гитлер тоже обещал не расширять своё ФАШИСТСКОЕ НАТО на восток, и даже подписал документ (читаем нимательно пакт о не нападении на СССР)
Весёлый Роджер
Ты ДЭБИЛ и як Шмуля Писдунович - ыщо и МУДАК! Запомни щирая мразь: Основатель украинской нации, по вашей щирой истории - князь Володимир Мономах! ТАК МУДАК? Ну вот, а его ридный сынку - Юрий Долгорукий - клятый москаль! И опять по xoxляче цэ будэ ТАК! Шо и доказывает простую историчну аксиому: Мовный xoxол - конченый МУДАК! И опять ТАК!!! Сало не роняй, для убийц детей него ховай!
Весёлый Роджер
А ты ТВАРЬ Шмуля, в это время с Карачуна из гаубиц 25 кг по мирным жителям НЕ ПРИЦЕЛЬНО стрелял и уссывался, як их там на части разрывало! ТАК МРАЗЬ ЖИДОВСКАЯ? Откуда ты знаешь, сколько и где я был? ПОШЁЛ НА ФУЙ ПРОДАЖНЫЙ ПАРХАТЫЙ ДЭБИЛ!
Весёлый Роджер
Заткнись дурень неграмотный! Козаки - цэ Рагули та щирые жиды!!! Чаму, а тому що уси козачьего роду, а не як ты уроды! Дафай щенывмырло спивай, на мотив старого ляхового гимна, та прапор Нижней Австрии пиднимай, та Сало не роняй, убийцам ховай!
Весёлый Роджер
Ответ дэ ШМУЛЯ про Советские смартфоны чи патефоны?