Новий закон про СБУ варто ухвалити якнайшвидше — експерти
Политикаwww.ukrinform.ua23 марта 2020

Новий закон про СБУ варто ухвалити якнайшвидше — експерти

Новий закон про СБУ варто ухвалити якнайшвидше, що дозволить дозволить краще протидіяти загрозам національній безпеці.

Таку думку висловили експерти, аналізуючи законопроєкт про СБУ, поданий до парламенту Президентом Володимиром Зеленським.

«Цей закон є певним чином еволюційним. Він принаймні не руйнує те, що є, а разом з КПК спроможний побудувати нову ефективну структуру. Це своєрідний «кодекс» служби – більш сучасний, ніж той, який був з 1992 року і вже повністю вихолощений змінами і доповненнями», – вважає адвокат «Столичної колегії адвокатів» Геннадій Дубов.

Політолог Андрій Вігірінський підкреслює, що новий закон про СБУ містить достатньо широкі рамки повноважень, оскільки детально спрогнозувати ризики для нацбезпеки неможливо. «Ще 10-20 років тому про ті ж кіберзагрози не можна було говорити як про щось реальне, а еволюція загроз відбувається постійно», – зазначив Вігірінський.

Експерти пояснили, які основні вимоги суспільства до СБУ і те, як вони будуть реалізовані в новому законі.

Наприклад, раніше органи прокуратури могли залучати слідчих СБУ до своїх досудових розслідувань. А бізнес сприймав прихід на підприємство оперативника як тиск. «У законі це забирається і ставиться пряма заборона на залучення Служби безпеки», – підкреслив Дубов.

Експерти наголошують, що чимало аспектів роботи спецслужби мають залишатися непублічними, як-от контррозвідка, розробка і прогнозування ризиків, робота оперативників під прикриттям. «Якби відбору таких кадрів передувало відкрите інтерв’ювання, то представники громадянського суспільства, делеговані окремими посольствами, були би обізнані про весь оперативний склад спецслужби», – зазначив Вігірінський.

Він прогнозує, що законопроєкт може бути ухвалений у другому-третьому кварталі.

Як повідомлялося, у березні Президент вніс до парламенту законопроєкт про реформу СБУ.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
ТульскийТокарева
А машины, которые заняли тротуар, имеют эти светоотражающие элементы?
Елена
Продан тебе до лампочки,а деньги нет.деньги для тебя козлоослик весь смысл твоей никчёмной жизни.
Весёлый Роджер
Прав ты отчасти! Он мабуть не чисткровка, но 100% воспитан в истинно хуцпистком стиле. Для него ... в глаза ..., а ему всё роса! Он как Петя - ждб, от того он и Петю и Беню и Сеня - так тут нахваливает.
Весёлый Роджер
Да мне ваш Продан … до лампочки! И этот ваш херовый клоун с роялем и с приговором вашему Пети и тд и тп. Они - это символы вашей хунты и пропиндосной влады! Вашей тупости и жадности щиросвидомого салоедного обывателя – вечного завистника до чужих грошей и желающей швидкой боГХатой житти тай панувания над москалями! Ваша эуропеидная недострана чи недоколония, отдана пиндосами, вашим ворам керивникам на тотальное разграбление, лишь бы она не досталась России! Всё остальное - это твой Шмуля пропахандоновский трёп за 10 грн/день. Ось цэ так?
гость
Еще и иудей, скорее всего (Елень). Майдан весь иудейский, однако
Читака
А чем помои Нидерландов хуже янкесов?
Росс
基督徒 Ангел-Губитель послан в мир,носите маску,сидите дома.Может и пронесёт.