Политикаua.interfax.com.ua19 нояб.

Новіков сподівається на якнайшвидше повернення парламентом повноважень НАЗК

nk_hauz/-mmw1ev2tj3o4gbw4jwe.jpg

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков розраховує на якнайшвидше ухвалення Верховною Радою низки законів, які повернуть агентству повноваження із запобігання корупції, ліквідовані рішенням Конституційного Суду.

"Значна частина повноважень НАЗК фактично на паузі. Ми сподіваємося, що найближчим часом парламент відновить відповідальність за недекларування майна, по-друге - відновить адміністративну відповідальність за корупційні правопорушення", - сказав голова НАЗК Олександр Новіков у четвер під час онлайн-форуму "Діалоги про реформи".

Також він висловив сподівання, що найближчим часом буде вирішено питання про відновлення повноважень НАЗК з розгляду заяв про корупцію, оскільки наразі НАЗК не може навіть приймати такі заяви після рішення Конституційного Суду.

Голова НАЗК також висловився за необхідність ухвалення парламентом антикорупційної стратегії. За його словами, відсутність затвердженої стратегії не надає кожному органу ті антикорупційні стандарти, яких слід дотримуватися.

"Ми сподіваємося, що ці три питання будуть вирішені парламентом, оскільки без їх вирішення ефективна робота із запобігання корупції неможлива", - наголосив Новіков.

Авторские статьи