Новий виборчий закон знищить місцеве самоврядування, - Карманський
Политикаkurs.if.ua19 июня 2015

Новий виборчий закон знищить місцеве самоврядування, - Карманський

Політик, депутат Надвірнянської районної ради від "Батьківщини" Андрій Карманський проаналізував законопроект про місцеві вибори, який Верховна Рада прийняла вчора, 18 чеврня, у першому читанні.

Свої міркування про особливості закону та наслідки для місцевого самоврядування у разі його остаточного схвалення Андрій Карманськийвиклав на сторінці у Facebook. Найважливіші новації закону депутат виклав списком: 1. Одномандатні мажоритарні вибори до сільських, селищних рад, на посади сільських, селищних, міських голів та старост. 2. Вибори за пропорційною виборчою системою з преференціями(багатомандатні з елементами мажоритарних) до міських, районних та обласних рад. 3. Вибори мерів міст до 90 тис. виборців в один тур. 4. Вибори мерів міст від 90 тис. виборців в два тури. 5. Скорочення кількості депутатів місцевих рад. 6. Виборча компанія 50 днів. 7. Бар’єр для партій 5% для блоків 7%. 8. Самовисування тільки в одномандатних округах(сільські, селищні ради, сільські, селищні, міські) 9. Вибори мають бути призначені до 17 липня 2015. 10. Виборча кампанія стартує 5 вересня 2015. 11. Партії та блоки зацікавленні у висуванні кандидатів у всіх округах, що входять до відповідної ради. 12. Створюються приблизно рівні за кількістю виборців округи. 13. Рішення про створення виборчих округів приймається відповідною територіальною виборчою комісією. 14. Можливе балотування у ради різного рівня(до обласної і до районної ради одночасно) ст. 35 п.4 15. Кандидат у мери може паралельно балотуватися до місцевої ради, але від однієї і тієї ж політичної сили чи самовисуванням. 16. Політична сила може висунути двох кандидатів в одному окрузі. 17. Політична сила може відкликати(скасувати) рішення про реєстрацію кандидата якого вона висунула. 18. Використання для передвиборчої агітації білбордів, телебачення і т.п. НЕ ЗАБОРОНЕНО. Приклади. Івано-Франківська обласна рада – 60 депутатів (один округ приблизно 17920 виборців). Івано-Франківська міська рада – 36 депутатів(один округ приблизно 5077 виборців). Надвірнянська районна рада – 32 депутати(один округ приблизно 2675 виборців). Коломийська міська рада -28 депутатів(один округ приблизно 1622 виборці). Надвірнянська міська рада – 24 депутати(один округ приблизно 635 виборців). "Найбільшою вадою цього закону є те, що деякі громади не будуть мати своїх представників, - зазначив Карманський. На думку депутата, проголосований у першому читанні законопроект "фактично знищує місцеве самоврядування в Україні". По-перше, він створює додаткові можливості для використання адміністративного та фінанового ресурсу. По-друге, збільшує ймовірність маніпуляції із встановленням результату. По-третє, послаблює якісний склад рад. По-четверте, збільшує вплив великих партій. По-п'яте, створює передумови для нерівного представництва громад у радах.

"Єдиний позитив цього закону у тому, що він може переформатувати місцеві політичні еліти. Але чи буде таке переформатування якісним і чи стануть нові ради дієвими сказати важко", - підсумовує депутат.

Написать комментарий