Политикаua.newsOct 27

ОБСЄ вважає, що опитування Зеленського втрутилось у виборчий процес

nk_hauz/-mkaiypgajq3vjvdsnpo.jpg

Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) вважає, що всенародне опитування Володимира Зеленського у  день місцевих виборів створило політичну перевагу для «Слуги народу» як партії влади.

«Опитування, яке було ініційоване президентом Володимиром Зеленським, що проходило поруч з виборчими дільницями у день виборів, і яке  було профінансоване його політичною партією, а також стосувався відповідних ініціатив, які зараз вводить його Офіс, дещо створювало  неправомірну політичну перевагу, а також розмивала безпосередній кордон між державою і політичною партією», – пояснила глава місії спостерігачів БДІПЛ ОБСЄ Інгібьyoрг Сольрун Гісладоттір.

25 жовтня в Україні разом з місцевими виборами провели всенародне опитування. ініційоване президентом Зеленським. Українцям пропонували відповісти на п’ять запитань.

«Слуга народу» опублікувала попередні результати всенародного опитування.

День голосування на місцевих виборах загалом відповідав демократичним стандартам проведення чесних виборів, заявив голова Комітету виборців України. А посли країн «Великої сімки» назвали місцеві вибори в Україні «демократією в дії».