Политикаsud.uaJun 15

Оприлюднено для обговорення законопроект, яким вносяться зміни до процесуальних кодексів

nk_hauz/-m9rjupvd37kur3u0hn6.jpg

Комітет цифрової трансформації пропонує врегулювати процесуальний порядок використання електронних довірчих послуг.

Комітет цифрової трансформації оприлюднив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги» та запросив громадськість до його публічного обговорення.

Мета законопроекту - приведення нормативних актів у відповідність із термінологією, запровадженою у зв’язку з прийняттям Закону України “Про електронні довірчі послуги”.

Автори законопроекту пропонують внести зміни до процесуальних кодексів (ГПК, ЦПК, КАСУ).

Зокрема, «електронний цифровий підпис» в кодексах замінюється на «електронні довірчі послуги».

Так, учасник справи (його представник) під час подання документів в електронній формі до суду або їх надсилання іншим учасникам справи використовує електронні довірчі послуги (пропозиція змін до ч. 8 ст. 42 ГПК, стаття 43 ЦПК).

Таким же чином буде видаватися довіреність від імені юридичної особи в електронній формі (пропозиція змін до ч. 3 ст. 60 ГПК, стаття 62 ЦПК), а також будуть подаватися письмові та електронні докази (статті 91 та 96 ГПК, статті 95 та 100 ЦПК) і  забезпечуватиметься участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

На судове рішення, викладене в електронній формі, буде накладатися кваліфікований електронний підпис судді (в разі колегіального розгляду – кваліфіковані електронні підписи всіх суддів, що входять до складу колегії) (стаття 233 ГПК, стаття 259 ЦПК). Сьогодні в тексті кодексу фігурує лише звичайний електронний підпис судді. Те ж саме стосується і виконавчих документів. Їх також пропонують скріплювати кваліфікованим електронним підписом судді.

Абсолютно аналогічні зміни пропонується внести до КАСУ.

Обговорювати законопроект планують до 21 червня 2020 року. Ініціатори законопроекту пропонують надсилати їм зауваження та пропозиції до законопроекту.

💬 Последние комментарии
Алоха
Хороший песик. Почти злая собака. Хозяин даст тебе.
Весёлый Роджер
Слышь ты, гаваец у вышиванке и сраных шароварах, ты вот как пыхнешь чи нюхнёшь чи таблетку ням-ням и тебя сюда тянет, бред нести. Ну пыди на сайт с такими же нариками, да обсуждайте там проблему апоГеи с периГЕЕй. Тебя уже посылали здесь на фуй, так ыщо пошлют!
У НИХ БУТСЫ НЕ ТОЙ СИСТЕМЫ !!!
Шахтарь и Динамо за 6 матчей в Лиге Чемпионов не забили ни одного гола !!!
Алоха
А если бы не жидо-большевики, то ты и твой новый царь так бы и остались крепосными.
Весёлый Роджер
Это ты Шмуля, педрила-пердун всё в 3-х литровой банке хранишь, доллары рядом с партбилетом - тоже мне блин, вор-коммуняка, продажная собака! Пыди бандеровцам фуй пососи, да скидки попроси!
Алоха
Товарищ Шариков, само это понятие утратило актуальность сто лет назад, после убийства хозяина земли русской жидо-большевиками.
Весёлый Роджер
Да не пиСди МУДАК, ты же сам Шмуля писал склеротик пердун, шо кружевные труселя одеваешь в холода поверх обоссанных да обосраных ворованых кальсон, когда-то голубого цвета, а сейчас желтоватого. Ты классический алкаш-педрила, тому и во всех это видишь!