"Паралельно з нормандським": Зеленський виступив за створення ще одного формату переговорів
Политикаzik.ua01 февраля 2021

"Паралельно з нормандським": Зеленський виступив за створення ще одного формату переговорів

До нового формату повинні увійти США і Росія

Президент України Володимир Зеленський виступив за приєднання президента США Джо Байдена до переговорів з Росією щодо ситуації на Донбасі і в Криму. Про це український глава повідомив в інтерв'ю Axios, передає пресслужба Офісу президента.

Зеленський наголосив, що у нормандському форматі наразі спостерігається момент стагнації. Якщо ж така ситуація буде продовжуватися надалі, то цей формат буде вичерпаний. У зв'язку з цим президент зізнався, що хотів, аби Джо Байден мав одну з вирішальних місій у переговорах. 

"Я дійсно хотів би долучити Президента Байдена до Нормандського формату. Я готовий іти на все, щоб домовитися з Президентом Сполучених Штатів і з "Нормандською четвіркою". Мені здається, що це може посилити переговори", - зазначив він. 

Водночас Володимир Зеленський припустив, що паралельно з Нормандським форматом може створити ще один, де обов’язково повинні бути США і Росія.

"Це паралельний кейс. Це не значить, що ми ставимо хрест на Нормандському форматі. Але є питання, які в "Норманді" не є аджендою і не піднімаються, а саме: що робити з Кримом. Чи ви хочете сказати, що ми повинні поставити хрест на Криму й не згадувати, що це наша територія? Я як новий Президент цього не можу собі дозволити. Не хочу. І я це ніколи не прийму", - наголосив Володимир Зеленський. 

Нагадаємо, раніше віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що хотів би залучити Велику Британію і Сполучені Штати Америки до переговорного процесу щодо Донбасу.

Написать комментарий