Парламент готує до голосування законопроект про місцеве самоврядування, необхідний для проведення виборів
Политикаagropolit.com16 апреля 2020

Парламент готує до голосування законопроект про місцеве самоврядування, необхідний для проведення виборів

Верховна Рада України готує до розгляду у другому читанні законопроект № 2653 про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Законопроект внесено до порядку денного позачергового засідання парламенту 15 квітня. Документ надає Уряду на законодавчому рівні право приймати рішення щодо визначення адміністративних центрів та територій територіальних громад, а також подавати до Верховної Ради України проекти законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів.

У пояснювальній записці до законопроекту № 2653 вказано, що зміни необхідні для того, щоб місцеві вибори 2020 відбулись на новій територіальній основі.

Зокрема, у перехідних положеннях до документу вказано:

«До прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України визначення адміністративних центрів територіальних громад та територій територіальних громад (громад), а також подання до Верховної Ради України проектів законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів здійснює Кабінет Міністрів України».

Також законопроект вводить такі терміни: 

  • адміністративний центр територіальної громади – населений пункт (село, селище, місто), який має розвинуту інфраструктуру та в якому розташовані органи місцевого самоврядування територіальної громади;
  • територія територіальної громади (громада) – територія, в межах якої територіальна громада здійснює свої повноваження щодо вирішення питань місцевого значення в межах Конституції і законів України, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.

Визначити законопроект як невідкладний та винести на позачерговий розгляд у другому читанні вже на найближчому позачерговому засіданні Верховної Ради України попросила у своєму зверненні Всеукраїнська асоціація громад.

Написать комментарий