Политикаrubryka.comOct 3

Партії перестали звітувати про своє фінансування, - КВУ

nk_hauz/NXflX7DnR.jpeg

Внаслідок змін до законодавства політичні партії фактично перестали звітувати перед НАЗК.

Про це заявив Комітет виборців України.

У Комітеті зазначають, що фінансові звіти за 2020 рік подали лише 59 партій, за I квартал 2021 року – 57 партій із загалом 365 політичних сил, зареєстрованих в Україні. При цьому серед партій, які цьогоріч подали звіт, немає жодної парламентської політичної сили.

Водночас у КВУ підкреслюють, що формально такі дії партій не порушують чинне законодавство, оскільки у квітні 2020 року народні депутати ухвалили зміни до Закону "Про політичні партії в Україні", якими надали партіям легальні механізми для неподання звітів. Зокрема, передбачено, що звіти партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру мають бути подані після закінчення в Україні карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.

З моменту ухвалення відповідних законодавчих змін політичні партії фактично перестали звітувати перед НАЗК і така ситуація спостерігається впродовж останніх півтора року. При цьому за оцінкою КВУ наразі не існує жодних об'єктивних причин, які б унеможливлювали подання партіями фінансової звітності.

"Той факт, що партії перестали звітувати перед НАЗК, формально не порушує чинне законодавство, однак руйную саму ідею державного фінансування. Парламентські партії продовжують отримувати кошти з бюджету, однак не звітують про їх витрачання. Фактично партії поставили себе у привілейоване становище, запровадивши відповідні законодавчі зміни", – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

"Особливо резонансно ситуація виглядає на фоні можливого рекордного збільшення коштів, які виділяються парламентським партіям з Державного бюджету України. У 2022 році на статутну діяльність партій планується виділити рекордні 880 млн грн, що пов'язано зі збільшенням мінімальної заробітної плати в Україні. Подальше зволікання із поданням фінансових звітів поставить під сумнів принципи, закладені в ідеї державного фінансування партій", – додав О. Кошель.

💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
Только в недостране хохлопотамии такое существо как бебик могло занимать пост советника президента и печататься на парламентском сайте.
Елена
Луночка не ведите разговоры с эти существом,оно никто,ноль,дыра,очко в петушином углу.
Оран Гутангович
нигер Мамбуда складывая лук и стрелы в мешок говорит : - эх Петька ! вот перебьём всех Белых - какая жизнь наступит хорошая!!!
шолсолдатПопуКивал
"Запаса хватит на 3-5 дней"- о катастрофической нехватке кислорода... Давай БРО, расскажи нам ещё про водорородный двигатель и нехватку водорода в успИшной стране
‹^›_‹(•.•)›_‹^›
тут польский кОреец - Ким Кардаш Ян показало сиське... и не только сиське
Луна -2
Появится. Не беспокойся о нем -Лучше о себе подумай- И еще,Дружок ты мой неграмотный, он мне -не кобелек А соратник в борьбе против таких как ты ...безграмотных,Ничего не умеющих.ничего не читающих и не умеющих думать и анализировать .ВОТ так -то малыш ,,-Ваше место только в Европе, туалеты чистить На большее вы к сожалению .не годитесь .Мозги у вас -солома - и то без извилин .Чао ,бамбино сорри...
истории Утиные
А твой белявый кобелек притих... Знаешь как русских из Чечни депортировали? Очень интересно.