Политикаukurier.gov.ua4 дек.

Партнерство України, Польщі та Литви зміцнюється

nk_hauz/qSgjjG2nR.jpeg

У перші дні грудня 30 років тому Польща й Литва визнали незалежність нашої держави. Тому Президент Володимир Зеленський відзначив символічність переговорів, які він у форматі відеоконференції провів із президентами Литви Гітанасом Наусєдою та Польщі Анджеєм Дудою.

«Те, що саме Польща й Литва визнали нашу незалежність одними з перших, — не випадковість. Сьогодні, коли Росія тимчасово окупувала частину української території — півострів Крим, коли в нас складна ситуація — війна на сході нашої держави, ви також першими підтримуєте Україну, наш суверенітет, незалежність і територіальну цілісність», — наголосив Володимир Зеленський.

Президенти обговорили й позитивно оцінили стан і динаміку міждержавних відносин, діяльність тристоронніх механізмів співпраці, стратегічний характер яких підкріплює конкретний і вагомий зміст взаємодії.

Лідери Польщі й Литви підтвердили повну підтримку курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Вони відзначили прогрес у здійсненні трансформацій, зокрема важливість кроків у боротьбі з олігархічними структурами, на шляху наближення нашої держави до стандартів членства в ЄС і НАТО.

Відбувся обмін оцінками ситуації на кордоні з Білоруссю. Президенти були одностайні щодо гібридного й штучного характеру міграційної кризи, яка потребує рішучої та скоординованої відповіді. Цю гібридну атаку названо прямою загрозою безпеці всієї Європи.

Володимир Зеленський поінформував про безпекову ситуацію навколо нашої держави, пов’язану з концентрацією російських військ та озброєння вздовж українського кордону. Окремо обговорено кроки, яких Україна вживає та має намір вжити для активізації процесу мирного врегулювання.

«Сьогодні ми пліч-о-пліч спільно працюємо над тим, щоб наш регіон був регіоном стабільності й безпеки», — наголосив Президент і подякував партнерам з «Люблінського трикутника» за це.

Глави держав були одностайні щодо важливості збереження скоординованого й дієвого санкційного тиску на РФ з боку міжнародної спільноти до повного відновлення суверенітету й територіальної цілісності України.

Було обговорено безпекову загрозу, яку становить «Північний потік-2» для регіону та Європи загалом.

За підсумками переговорів президенти схвалили спільну заяву. У документі, який оприлюднив Офіс глави держави, президенти України, Литви та Польщі підтвердили, що визнання відновлення незалежності України Польщею першою у світі та Литвою 30 років тому стало важливою віхою на шляху до повноцінного возз’єднання Європи. Що відносини стратегічного партнерства на основі спільних цінностей та інтересів успішно витримують випробування часом і надалі зміцнюються.

Сторони підтвердили підтримку подальшого розширення співпраці з широкого кола питань, зокрема в галузях безпеки, оборони, економіки, енергетики в межах «Люблінського трикутника». Литва та Польща підтвердили своє повне сприяння членству України в ЄС і НАТО.

Президенти висловили особливу стурбованість у зв’язку з погіршенням безпекової ситуації та стабільності в регіоні. Погодилися з необхідністю спільних зусиль для посилення стійкості до цих загроз заради протидії їм в ефективніший та скоординованіший спосіб.

Сторони й надалі виступатимуть за подальше зміцнення європейської енергетичної безпеки, вони висловили глибоку стурбованість проєктом «Північний потік-2». Його назвали викликом для безпеки європейського регіону. Висловили готовність спільно діяти задля протистояння монополізації європейського газового ринку Росією, яка використовує енергетику як геополітичний інструмент.

💬 Последние комментарии
Каменяр
А яка тобі користь з військових технологій? Тобі, рядовій ХОХУ? Росія, сучасна Росія - в групі постійно догоняючих!
Каменяр
Это ты имееш "право ПОД КЕМ ЛЕЖАТЬ". Але вся заковика в тому, що ХУЙЛО не питає тебе чи ти хочеш "ПОД КЕМ ЛЕЖАТЬ .. И СОСАТЬ". Тобі сказано - готовся отчаливать в РАЙ. И крапка. Так само скажуть лягай та росувай булки. І крапка. Альтернативи для тебе немає - або розсувай булки або в РАЙ. А ми з ХУЙЛОМ, з цим намісником САТАНИ ще повоюємо. І з тобою та іншими ХОХУ, якщо вони сунуться в Україну. І виженемо ( вірніше допоможемо відправитись в РАЙ) тих, хто прийде із зброєю...
Наш ответ Быдлостану
Америка их поддерживает и еврей Блинкен очень много умных слов говорит, но тебе оно ненужно... Умные слова, в смысле.
Елена
Роджер прочитай , может когда нибудь поумнеешь,в чём конечно есть большие сомнения.https://masterok.livejournal.com/7704511.html
Елена
Туда им и дорога.
Патріот
Немає в коміксі ніякого патріотизму! Бо не бачу тут ана "слава Україні" ані "героям слава"... Неякісна робота. Непатріотична.
ALWAS
Неплохо и на молодых влияют. Многие из них просто не доживут до старости. А негатива у нас много. Рост цен, безработица, засилье бюрократии, в общем- полицейское государство. И потому вымираем.