Підрахунок голосів виборців буде тривалим, прогнозують у ЦВК
Политикаua.interfax.com.ua21 октября 2020

Підрахунок голосів виборців буде тривалим, прогнозують у ЦВК

Центральна виборча комісія на основі результатів симуляції підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, яку провели у вересні, зробила висновок, що цей процес після дня голосування (25 жовтня) на місцевих виборах буде тривалим.

У матеріалі ЦВК на сторінці в соцмережі Facebook наводиться відповідна інфографіка після симуляції підрахунку голосів виборців.

Певні труднощі виникли під час заповнення протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. Так, занесення відомостей - повних назв 15 місцевих організацій політичних партій та ПІБ кандидатів у депутати (5 місцевих організацій партій по 7 кандидатів, 5 – по 9 кандидатів та 5 – по 12 кандидатів) до одного примірника протоколу "від руки" зайняло 1 год 40 хв. Це за умови, що під час занесення "секретарю комісії" вже допомагав інший "член комісії" та надиктовував ПІБ кандидатів.

Щоб спростити процес, ЦВК прийняла постанову, за якою для зменшення часу оформлення протоколу повні назви місцевих організацій партій та ПІБ кандидатів будуть надруковані.

Під час симуляції у "членів дільничної виборчої комісії" виникали запитання, чи вважати, наприклад, дійсним бюлетень, якщо зроблено одну позначку біля повної назви місцевої організації політичної партії та позначки у декількох квадратах із нанесеним трафаретом. Щоб вирішити це питання, Центрвиборчком роз’яснив порядок заповнення бюлетеня у відповідній постанові.

"Підрахунок голосів виборців 25 жовтня стане серйозним випробуванням для всіх виборчих комісій. Він буде тривалим", - констатують у ЦВК і просять членів комісій дотримуватися чіткого алгоритму дій, щоб підрахунок голосів провести правильно та без ускладнень.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Авторские статьи