Питання України зникло з порядку денного Ради Євросоюзу на рівні глав МЗС
Политикаwww.unian.ua21 марта 2020

Питання України зникло з порядку денного Ради Євросоюзу на рівні глав МЗС

Питання України зникло з порядку денного Ради Європейського Союзу на рівні 27 міністрів закордонних справ країн-членів ЄС, яка має відбутися 23 березня. Про зміни у порядку денному Ради ЄС йдеться у повідомленні від 20 березня. Зокрема, замість засідання відбудеться відеоконференція міністрів закордонних справ країн-членів ЄС, яка розпочнеться 23 березня об 11:00 за Брюсселем (о 12:00 за Києвом). Глави МЗС обговорять гострі питання міжнародного порядку денного, і зокрема, наслідки нового коронавірусу для ведення закордонних справ з зосередженням уваги на поверненні громадян країн-членів ЄС, які перебувають за межами Євросоюзу, а також геополітичні наслідки пандемії.

Як зазначається, міністри можуть торкнутися питання Лівії і ситуації у Сирії і її впливу на зовнішні кордони ЄС з Туреччиною. Водночас про Україну тепер у порядку денному не згадується. У повідомленні від 16 березня йшлося, що Рада ЄС 23 березня розгляне поточні українські реформи та ситуацію на Донбасі. На відеоконференції головуватиме віце-президент Європейської комісії, високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель. Раніше він мав намір відвідати Україну, і, зокрема, лінію розмежування на Донбасі, але за підсумками телефонної розмови Борреля та міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, яка відбулася 15 березня, високий представник ЄС повідомив, що відкладає свій візит в Україну через коронавірус.

1 комментарий

Написать комментарий
  • изолясия Роисси
    21 марта 2020
    Питання України зникло з порядку денного Ради Європейського Союзу, яка має відбутися 23 березня. Все 27 міністрів закордонних справ країн-членів ЄС - тупо послали нахуй Щеневмрлу со своими "Питаннями"
    Ответить