Політолог пояснив, чому суд відкладає розгляд заборони Компартії
Политика24tv.ua30 марта 2015

Політолог пояснив, чому суд відкладає розгляд заборони Компартії

Небажання Окружного адміністративного суду розглядати позив, який передбачає заборону діяльності Комуністичної партії в Україні свідчить про те, що у цьому питанні співпали і відсутність вагомих юридичних аргументів для заборони КПУ, і критична позиція Заходу із даного питання, і суто політтехнологічні інтереси.

Таку думку сайту "24" висловив керівник центру прикладних і політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

За словами політолога, політехнологічно зараз краще зберегти Компартію, ніж її знищити, оскільки виборець у неї все одно ще існує і у разі заборони КПУ її електорат підтримає Опозиційний блок.

Якщо минулого року боротьба із КПУ була своєрідною ідеологічною метою, виконувала роль своєрідного ідеологічного фетишу, то останні події показали, що, хоча у Компартії і лишилися виборці, сама партія переживає найглибшу кризу за весь час свого існування. Навряд чи вони можуть зараз провести повноцінну виборчу кампанію. Але зараз потрібно дробити східний електорат, який не має симпатій до української влади, щоб він не дістався лише Опозиційному блоку, — сказав Фесенко.

Окрім того, як зазначив експерт, західні партнери України дещо критично ставляться до розмахування юридичною шашкою та до спроб заборони партії.

"Так можна зайти дуже далеко – сьогодні одних можна заборонити, завтра – інших, післязавтра – третіх. Діяти потрібно не лише за революційною логікою, а й за логікою правової держави. Якщо знайдуть підтвердження того, що КПУ як партія підтримала сепаратистський рух – так, тоді партія має нести відповідальність. Це загроза національній безпеці і їх потрібно забороняти. Але у випадку з комуністами ситуація складніше – є участь окремих комуністів, окремих організацій у сепаратистські діяльності. Таких випадків було багато. Але чи можна розглядати це як підставу для заборони партії – це питання відкрите", — пояснив він.

Фесенко також наголосив, що зараз КПУ знаходиться у стані недожиття, електоральних недоуспіхів і наразі очікувати від неї серйозних звершень не варто.

Нагадаємо раніше сьогодні стало відомо, що справу про заборону Комуністичної партії України передадуть до суду апеляційної інстанції.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Хохол
Сброд тупых гандонов во главе с дебилкой.
гость
Так всё таки - могут хлопци с русстрета объяснить, какое отношение имеют "защита национальных интересов и национализация элит" к тому, что - "биржевой фонд ВТБ-Капитал (тикер на бирже VTBA) весь 2020-2021 гг активно инвестируют средства в американские компании, входящие в индекс S&P 500"? Ладно Сбербанк России, чисто еврейский трест, им сам Яхве велел поддержать баблосом своих австро-немецких коллег по опасному бизнесу - добавить Европе капитализацию против мириканских фин.фондов. Но что это за инвест-стратегия второй крупнейшей российской банковской мафии - вкладывать в американский долговой пузырь? И всего-то под смешную комиссию за управление БПИФ VTBA 0,9% в Нюёрке, и 0,04% в Москве (разница в 22 раза!). Что за гешефт такой? - покупать иностранный ETF ISHARES CORE на индекс SP500 (по результатам инвест.индекса, состоящего из облигаций, деноминированных в долларах США с рейтингом инвест.уровня или доходностью сроками погашения от одного до пяти лет) в пропорции ихней биржи, а потом накидывают свой процент за управление и прочие расходы, продавая их затем "российским лохам-инвесторам" под собственным брендом. Это тоже "зашита национальных интересов"? - ну-ну.
е
Елена, это твоя супер развитая отсталая Америка..и ты еще Россию смела называть страной бензоколонкой... А кто тогда твоя Америка? Где её типа развитые технологии так прославляемые тобою? )))
е
Скорее второе..но с непременными воплями о том что Россия де опять все срывает...
Кот
Предполагаемый арест Медведчука должен ускорить вс тречу или сделать невозможной никогда??
Гость
а 80 грн в городской электричке?
гость
Рабинович, а что это к вам в офис вчера приходили люди с повадками госбезопасности? - Да так, зашли бывшие коллеги на чашку чая, по приглашению одного моего друга. - И как, понравился им ваш чаёк? - Очень, теперь они зайдут к моему другу, у него он ещё вкуснее.