Політолог розповів, чому нові санкції США зв’язують Європі руки

25.07.2017 12:45 narodna-pravda.ua
Одна з причин, чому Євросоюз виступив проти посилення антиросійських санкцій Сполученими Штатами Америки – бажання ЄС на даному етапі спробувати вирішити «українське питання» дипломатичними методами. Таку думку «Народної Правді» висловив завідувач відділом розвитку політичних систем НІСД Петро Бурковський.

«Якщо ми подивимося на процеси, починаючи з 2014 року, США завжди виступали лідером в питанні санкцій щодо Росії. ЄС потрібно узгодити позиції 28 держав, в той час, як США це не потрібно. Узгодження в Євросоюзі завжди відбувалося важко. І тільки в критичні моменти, коли російська агресія приводила безпосередньо до втрат ЄС або загрожувала безпеці Європи – швидко. Наприклад, найбільш важкий рівень санкцій ЄС ввів після того як був збитий малайзійський Боїнг», – розповів експерт.

«Зараз, коли немає особливого загострення, коли пройшли вибори у Франції і скоро будуть вибори в Німеччині, ЄС намагається відновити мир і привести Росію в режим справжніх переговорів щодо конфлікту в Україні шляхом конструктивних переговорів і м’якого тиску, – зазначає Петро Бурковський. – У разі приєднання до жорстких санкцій США (якщо їх затвердять) можливості європейської дипломатії будуть істотно обмежені. Путін не захоче розмовляти з ЄС», – сказав експерт.

Нагадаємо, 25 липня (в Києві буде ніч на 26 липня) Палата представників Конгресу США розгляне законопроект про серйозне посилення санкцій проти Росії. Крім іншого закон обмежить можливості президента США скасовувати санкції. Також закон, в разі підтримки санкцій ЄС унеможливить будівництво «Північного потоку-2».

Детально про нові санкції, шанси на їх затвердження та реакції Європи читайте в матеріалі «Народної Правди» «Нові санкції проти Росії або як США і Європа посварилися через Україну».

Комментарии

Добавить комментарий