Политикаrubryka.com22 мая

Понад рік партії не подають свої фінзвіти до НАЗК

nk_hauz/-mafeod1e0xioajfbnm4.jpg

Верховна Рада України не виносить на голосування законопроєкт 4611, який має відновити звітування політичних партій.

Як повідомляють у ЧЕСНО, ще 17 лютого законопроєкт  про внесення змін до Закону України "Про політичні партії в Україні" щодо строків подання політичними партіями звітів про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру було рекомендовано включити у порядок денний.

"Вже понад рік більшість активних партій не подають свої звіти до НАЗК. Відстрочити подання фінзвітності аж до завершення карантину дозволило рішення Верховної Ради, яке нібито було покликане боротися з наслідками пандемії. Насправді ж парламент запровадив для партій ексклюзивні умови і дозволив відтермінувати подання квартальної фінзвітності аж до завершення карантину (+40 днів після цього)", – вважають у ЧЕСНО.

Активісти наголошують, що оскільки карантинні обмеження тривають досі, навіть через сім місяців після місцевих виборів все ще невідомо, хто їх фінансував, адже виборчі фонди наповнювалися передусім за рахунок "коштів партії" — з поточних рахунків, про надходження на які партії не звітують.

Один з ініціаторів законопроєкту Олександр Корнієнко повідомив, що не знає, чому його не розглядають.

"Я не дуже розумію, на якій він стадії, якщо є рішення комітету — мав би в зал виходити. Наша фракція його не блокує", — сказав політик.

На запит ЧЕСНО в Апараті Верховної Ради відповіли, що законопроєкт 4611 включений до порядку денного п'ятої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання та готується Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики до розгляду в першому читанні.

Разом з тим у березні 2021 року 14 народних депутатів зареєстрували законопроєкт № 5253, яким пропонують заборонити НАЗК оцінювати фіктивність фінансових операцій та надані за заниженими або завищеними цінами послуги.

"Це означає, що Нацагентство не зможе виявляти отримання партіями товарів чи послуг за істотно завищеною чи заниженою вартістю, а також не зможе перевіряти, чи взагалі мали місце вказані у звітах ділові операції. Це створює сприятливі умови для безконтрольних витрат партіями коштів, отриманих з бюджету", – вважають у громадському русі.

💬 Последние комментарии
е
так Украина воюет с Россией уже восьмой год или нет? если воюет не с Россией, то кем тогда, а майданутые??
3020
От самопровозглашенного президента? Оце зрада!
3020
А ещё кизяки и беспросветная тупость типа эксперта по тем же кизякам.
ВВП
Добро пожаловать в ад. Кто останется в живых, тот позавидует мертвым.
3020
Зато по остальным продуктам барыги, при полном бездействии Антимонопольного, уже смешно, комитета впендюривают населению по самые помидоры.
3020
До вхождения в правительство слуг урода, Юлия, на чьей-то дуде свистелка, с марта по сентябрь 2019 занимала должность директорки ООО "Сидко Украина", специализирующегося на производстве кормов для диких птиц. Это ж уровень?!, правда не министра экономики, а доярки из Хацапетовки, но то такое, главное чтобы хорошо кому надо чупа-чупс сосала.
наблюдатель
"На Украине ложно-власть пришла с Майданом. И началась тяжелая гражданская война. Вот только все закончилось горем и обманом. А значит горя нахлебаемся сполна" (творч. зарисовка). Да "на чужой, навязанной нам извне Гражданской войне — навязанной США и их евросателлитами, ястребами войны. Не станут погибшие за фашистскую Украину героями, не войдут они в историю победителями. Убивать собственный народ нельзя!"
Авторские статьи
Авторские статьи44м. назад
Выбить большинство из-под Зеленского. Найдет ли "Слуга народа" в Раде голоса за главные законы
Новости дня49м. назад
«Переворот» и вражда с Ахметовым: что мировые СМИ написали о пресс-марафоне Зеленского
Авторские статьи51м. назад
«Джонни взял ружьё». Как журналист Бутусов «палил» по Донбассу. Разбор истории
Топ новость29 нояб.
"Байрактаров на выплаты не хватит". Как китайцы хотят засудить Украину на $4,5 млрд за "Мотор Сич"
Новости дня29 нояб.
Теперь омикрон: что известно о новом штамме коронавируса и чем он опасен 3
Авторские статьи29 нояб.
Роковые обещания: из-за МВФ дегустация «пряников» отменяется…
Авторские статьи29 нояб.
Что происходит в США. Дмитрий Джангиров
Авторские статьи29 нояб.
От несчастий и перегруза Украину спасёт кукуруза! 1
Авторские статьи29 нояб.
Не стоило ему лезть в гетманы Украины. Не его это дело. 1