Порошенко працює над створенням помісної церкви не заради виборів

09.11.2018 15:32 gazeta.ua
Президент України Петро Порошенко 3 листопада зустрівся у Стамбулі з Вселенським патріархом Варфоломієм. Це стало поворотним моментом в історії українського православ'я.

Порошенко отримав гарантію, що Фанар — район Стамбула, де розташована резиденція Вселенського патріарха, не дасть задню в наданні томосу про автокефалію.

Акцентували увагу на темі, яку вголос не завжди озвучують. Але вона проблемніша, ніж роль Москви. Одному церковному ієрархові добре упокорити б гординю і радіти, що перемагає справа його життя. Навіть якщо предстоятелем Української православної церкви стане не він. Томос про автокефалію вручать обраному на об'єднавчому соборі главі новоствореної церкви. Предстоятеля УПЦ КП Філарета називають головним претендентом.

Новій церкві добре мати б предстоятеля з мінімальними претензіями до його минулого. Зі свіжою енергетикою, з наміром об'єднати всіх — включаючи ієрархів, священиків і мирян Російської православної церкви в Україні.

Ця колосальна робота зі створення помісної церкви не додасть багато Порошенку на виборах. Але місце в історії України, Росії, Східної Європи та православної церкви йому забезпечене.

Протягом останніх 30 років створення помісної православної церкви в Україні здавалося неможливим. Але це стає дійсністю.

За кілька тижнів сталося те, що гальмували протягом століть. УПЦ Київського патріархату й Українську автокефальну православну церкву визнали канонічними. УПЦ Московського патріархату разом із РПЦ самі відлучили себе від світового православ'я. Анексію Київської митрополії при передачі від Константинополя Москві 1686 року визнали незаконною.

Комментарии

Добавить комментарий