Поїздка депутатів у Давос: НАЗК не виявило порушень законодавства
Политикаwww.ukrinform.ua8 дней назад

Поїздка депутатів у Давос: НАЗК не виявило порушень законодавства

Національне агентство з питань запобігання корупції завершило перевірку щодо поїздки 21 народного депутата в Давос у січні 2020 року.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

"Як встановило Національне агентство, деякі народні депутати оформили відрядження для участі у заході "Український сніданок у Давосі" за запрошенням благодійної організації "Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива" та Фонду родини Богдана Гаврилишина. Вказані організації на правах приймаючої сторони забезпечили участь 21 народного депутата. Зокрема проїзд та проживання учасників", - йдеться у повідомленні.

У НАЗК наголошують, що зазначені послуги не надавались народним депутатам як подарунки, а "були використані ними у зв’язку з участю у заході в межах службового відрядження".

"З огляду на викладене в діях народних депутатів, які відвідали під час відрядження "Український сніданок у Давосі", відсутнє порушення статті 23 Закону України "Про запобігання корупції", - переконують у НАЗК.

Разом з тим, як наголошують у НАЗК, заходи, пов’язані зі щорічною зустріччю Всесвітнього економічного форуму, загалом відвідали понад 30 народних депутатів. Наразі Національне агентство продовжує вивчати обставини поїздки у Давос інших народних обранців.

"Так, троє народних депутатів не оформлювали службове відрядження для участі у форумі. Національне агентство очікує їхніх пояснень та підтвердних документів щодо того, на яких підставах та за рахунок яких коштів вони відвідали зустрічі Всесвітнього економічного форуму", - зазначили в Нацагентстві.

Крім того, двоє народних депутатів у заявах щодо оформлення відрядження для участі в заході "Український сніданок у Давосі" повідомили Голову Верховної Ради України, що витрати на відрядження бере на себе Фонд Віктора Пінчука.

Водночас на запит Національного агентства вказаний фонд не підтвердив відповідних витрат в інтересах зазначених депутатів. Зараз Національне агентство очікує пояснень цих депутатів щодо джерел фінансування їхньої поїздки до Швейцарської Конфедерації.

"Національне агентство також встановило, що частина розпоряджень щодо відрядження народних депутатів України була видана уже після їхньої поїздки у Давос", - повідомили в НАЗК.

Щоб з’ясувати причини несвоєчасного оформлення відряджень окремим народним депутатам, Національне агентство звернулось за відповідними роз’ясненнями до апарату Верховної Ради України.

"Однак посадові особи апарату не надали запитувану інформацію у визначений законом строк", - наголосили в агентстві.

Як зазначається, за цим фактом розпочато перевірку щодо невиконання законних вимог Національного агентства та вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 188-46 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Илья
Фигня это всё. 4 апреля 1884 года родился легендарный адмирал Исороку Ямомото. Предлагаю почтить его память вставанием. Всем спасибо.
георгий
УКРАИНЦАМ СЛАБО ИСПРАВИТЬ СВОИ ОШИБКИ, СЖЕЧЬ НА МАЙДАНЕ ЗЕЛЕНОЖОПЫХ-ПОРОХОБОТОВ и КРАВЧУКА, КУЧМУ, ЮЩЕНКО, ЯНУКОВИЧА , ФАШИСТВУЮЩИХ БАНДЕРЛОГОВ , ИЛИ ВСЁ , ЕВРО-АМЕРИКАНСКАЯ ЧЕРВОТОЧИНА МОЗГИ УКРАИНЦАМ НАПРОЧ УНИЧТОЖИЛА ?
георгий
И НЕ С ПРОСТА ВО ФРАНЦИИ СГОРЕЛ НОТЕРДАМ - СОБОР ПАРИЖСКОЙ БОГОМАТЕРИ , ТОЛЬКО ФРАНЦУЗЫ НЕ ХРЕНА НЕ ПОНЯЛИ , А ИХ КОСИТ АМЕРИКАНСКАЯ ЗАРАЗА .
Илья
Кстати , у бандерлогов ещё с 1991 года висит белорусам должок в 155 миллионов $. Ну теперь уже с % почитай под 200 будет , за поставленную сельхозтехнику. В 2015 фюрер Порох этот долг признал и в погашение обещал демаркировать границу за счёт Рейха. Разумеется кинул . Сябры как обычно утёрлись и продолжают плодотворно сотрудничать с этими ушлёпками. Как несовершенен этот мир! Ещё не всё подвластно Путину!
Ил 2
Цеевропейцi не могут поступить по другому. УкрАiнцi стройными рядами с песнями и лозунгами вуйны "Лены" чимчикують до гейропи. Где их уже ждут с гейдрузi с большим фаллосом, продайте землю и попадёте в объятия, где вас полюбят.
Ил 2
Долбовирус петруха.
Ил 2
Вот она какляцкая натура проявилась - должны дать на халяву и побольше. НЛО "вуйна лена", расскажи нам, чем это укропия сябрам помогала безплатно? Свежий анекдот: каклы-альтруисты.