Прагматизм Китаю у відносинах з Україною: експерт назвав причини політичного зближення двох країн
Политикаwww.unn.com.ua08 июля 2021

Прагматизм Китаю у відносинах з Україною: експерт назвав причини політичного зближення двох країн

Стрімкий розвиток відносин України і Китаю на геополітичному полюсі пов'язаний з прагматизмом китайського уряду, який активно замінює європейських інвесторів і розглядає потенціал в економічних відносинах між державами. Про це журналісту УНН розповів політичний аналітик Андрій Бузаров.

Цитата:

"Однією з головних причин політичного зближення двох країн є економічна тенденція. У нас відбувається відкриття ринку землі, величезна кількість запусків інфраструктурних проектів. Іноземні інвестори із Заходу і Європи не поспішають, зважаючи на відсутність чіткої системи боротьби з корупцією і традиційну недовіру на Заході політичним "елітам" в Україні. Китайці на це все дивляться більш прагматично. Вони готові входити в проекти, попри існуючі проблеми у нас", - розповів експерт.

Деталі

На сьогодні Китай є важливим геополітичним гравцем, особливо, для України. У відносинах між державами необхідно акцентувати увагу на економічних відносинах, адже китайська сторона, на відміну від західних партнерів, завжди виявляла готовність співпрацювати, вважає експерт. Понад те, представники Китаю відкрито заявили про готовність до всебічної співпраці з Україною, відзначає аналітик. Наразі, на його думку, наступний крок повинен зробити Президент Володимир Зеленський.

Цитата:

"Що це означає, і які будуть документи ухвалені під ось цей особливий формат всебічного співробітництва - залежить від Президента Володимира Зеленського. І я думаю, що китайська сторона вже визначилася з форматом співпраці. Тепер українська сторона повинна зробити крок назустріч. Можливо, це має бути поїздка Зеленського в Китай, або ж зустріч президента з кимось із китайських лідерів для визначення формату", - додає Бузаров.

Важливим нюансом на сьогодні залишається реакція США. За припущеннями аналітика, Китай і Україна також зблизилися на тлі погіршення особистих відносин між Офісом Президента України і адміністрацією президента США Джо Байдена.

Бузаров зазначає, що "на сьогодні є дуже великий рівень недовіри між двома офісами". Україна, своєю чергою, намагається диверсифікувати зовнішню політику за рахунок такої гри на геополітичних полюсах.

Цитата:

"Я думаю, що проблема не конкретно в Україні і в США. Проблема в політичній еліті України, яка не змогла системно поставити вище інтереси українського суспільства і країни над своїми приватними інтересами, і ситуація з Китаєм показує, що ми спочатку показуємо негативне ставлення до китайців, а тепер навпаки. Якби у нас була чітка системна політика, ми б спочатку йшли з Китаєм об руку, але цього не було. Тобто Україна стала заручником приватних інтересів політичної еліти", - резюмував експерт.

Нагадаємо

Керівник фракції "Слуга народу" у Верховній Раді і голова політради партії Давид Арахамія в інтерв'ю китайському держагентству Xinhua заявив, що принципи правління "Слуги народу" і Компартії Китаю "багато в чому збігаються". Голова політради "слуг" також повідомив, що: "Україна сподівається перейняти позитивний досвід Китаю в області економічного розвитку".

Водночас, заступник голови партії "Батьківщина", народний депутат Вадим Івченко вважає, що компліментарні заяви українських чиновників, зокрема, голови фракції "СН" Давида Арахамія у бік КНР і її комуністичної партії викликають занепокоєння в контексті візиту Президента України Володимира Зеленського в США.

Там часом Кабмін повідомив, що Україна і Китай 30 червня підписали угоду про співпрацю в галузі будівництва інфраструктури. Міжурядову угоду підписали міністр інфраструктури України Олександр Кубрак і міністр комерції КНР Ван Веньтао. Серед пріоритетів співпраці - залізничний транзит, аеропорти, порти, комунікації та муніципальне інженерне будівництво. Угода передбачає залучення коштів на пільгових умовах від уряду Китаю, необхідних для реалізації інфраструктурних проектів. "Україна і КНР є стратегічними партнерами", - відзначили при цьому в Кабміні.

Водночас, країни G7 прагнуть скласти конкуренцію Китаю, і раніше на саміті у Великій Британії лідери "Групи семи" ухвалили план підтримки країн з низьким і середнім рівнем доходів у вдосконаленні їхньої інфраструктури. За повідомленнями, протистояти зростаючому впливу Китаю на саміті закликав президент США Джо Байден. Як повідомлялося, вищі посадові особи адміністрації США стверджують, "що китайські інвестиції обходяться занадто дорого".

Там часом, недавно з'явилися повідомлення, що Китай погрожував Україні зупинкою поставок не менше ніж пів мільйона доз вакцини від COVID-19, якщо Київ не припинить підтримувати позицію ООН щодо ситуації в китайському Сіньцзяні. Деякі правозахисні групи стверджують, що китайці погано поводяться з уйгурами-мусульманами та іншими людьми в регіоні. І нібито Україна виключила своє ім'я зі списку країн, що підтримують позицію. Китай заперечував інформацію про погрози Україні щодо ненадання вакцин.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
И шо?
Весёлый Роджер
Луночка привет! Ну как же без ПОЛНОВОДНЫХ рек там? А как же Шмулины мосты? Он же их во сне бачил и мореманов пиндосных под ними, ну тех шо с НЕ белой попой. Ты же его дэбильные мечты в пыль превратила! Кстати Мальта, бывшая РУССКАЯ земля, но... тра -ля- ля!
Весёлый Роджер
Ну ты написал! Ты хоть подумал шо будэ со щирыми мозгами, по уши забитыми свидомым дерьмом экс.прапора Шмули, онО же тут Елен - ну цэ тот мудак, шо думувает, шо не разглядят его у жиночих труселях до колен. Он и слева-направо с трудом читает, всё жирными грязными пальцами в экран тыкает, вслух слоги составляет. А ты ему тут задом-наперёд, он же ТУПОЙ свинорылый обормот! А ты ему тут про сраных хероев е..ых у сраку! Ты ему про Сало чи про ковбасику чи про гуся ... ось и писня уся!
Весёлый Роджер
А у долбоЭбов прапоров, на ящиках тушёнки плесень растёт! Ы шо? А в Антарктиде пингвины литают та на мове спивают! Ы шо?
Весёлый Роджер
Ну по поводу высокой травы не знаю, не видел - хотя что вы считаете высокой? И по поводу гадюки -туда же. Вообще-то там есть легенда, что Святой апостол Павел, в 0060 году н.э. потерпев кораблекрушении у её берегов, доплыл до берега и был там укушен змей. Он проклял там всех ядовитых змей, с тех пор они там все НЕ ядовитые. Вроде их там 4 вида - короче, я ни одну не встречал. Может вы на Гозо были? или на Комино? Каменные пляжи это на севере и на ю-востоке. Как я понял до Золотого пляжа и до Голубой лагуны на Комино - где построен городок для съемок Вестерна вы не доехали. В этой лагуне снималось много фильмов: Граф Монте Кристо, Трой и др. см в поиске. А вот изв. фильм "Голубая лагуна" не там.
111
Не, думаю, что одного перехода на латиницу - мало. Нужно ещё чтобы читать и писать наоборот: справа налево:!)) Ukars iniarku! Mayoreh Alars!
Новый мировой порядок
В общем, все сводится к сворачиванию конкуренции, упразднению государст и постепенному сокращению населения.