Президент Польщі Анджей Дуда згадав про суверенітет України під час інавгурації
Политикаaspi.com.ua07 августа 2020

Президент Польщі Анджей Дуда згадав про суверенітет України під час інавгурації

Польський президент Анджей Дуда 6 серпня офіційно почав другий термін голови Республіки. Під час своєї промови Дуда повідомив, що Польща, яка в 2022 році очолить ОБСЄ, повинна зробити своїм пріоритетним завданням повернення миру і суверенітету Україні.

"Особлива можливість діяти заради безпеки нашої країни і нашого континенту з'явиться в 2022 році, коли Польща візьме на себе головування в ОБСЄ... Це важливе завдання, яке полягає у відновленні повного суверенітету і територіальної цілісності нашого сусіда - України", - сказав Дуда.

Крім того, Дуда сказав, що Польща повинна зміцнювати збройні сили і підтримувати кооперацію з союзниками. Голова Республіки Польща зазначив, що таку кооперацію важливо підтримувати "особливо з американською армією".

Президент Польщі також назвав п'ять головних завдань на другий термін: "Це ключові справи - сім'я, безпека, праця, інвестиції і гідність. Саме ці п'ять справ символізують Польщу, яка вміє поєднувати традиції з сучасністю. Я переконаний, що ці дві цінності можуть взаємодіяти між собою. І так я бачу Польщу моєї мрії. Це Польща, яка має високі цілі, яка швидко розвивається, це Польща інноваційна, але вона пам'ятає про своє коріння, свою історію, ідентичність і традицію", - підкреслив президент Польщі Анджей Дуда.

Із запрошених колишніх президентів на інавгурацію прибув тільки Александр Квасневський. Подія була проігнорована низкою польських політиків, які відносять себе до опозиційних сил. Відомо, що урочистий захід відбувся без Леха Валенса і Броніслава Коморовського. Крім того, група депутатів на знак незгоди з владною політикою  щододо ЛГБТ була в масках в кольорах веселки.

Раніше повідомлялося, що в МЗС Польщі заявили, що Росія здійснила нове інформаційне вкидання, щоб посварити Київ і Варшаву. Йдеться про дзвінок президенту Польщі Анджею Дуді двох російських пранкерів - Володимира Кузнєцова (Вована) і Олексія Столярова (Лексуса).

ASPI news також повідомляло, українець в Польщі в стані алкогольного сп'яніння заявив, що планує підірвати виборчу дільницю. Інцидент зафіксований на території Свєнтокшиського воєводства. Порушнику загрожує до 8 років ув'язнення. Про це 13 липня повідомило видання Wiadomości.

Написать комментарий