Проблему із землею у селах може вирішити децентралізація - Гриценко

08.11.2018 19:51 ua.interfax.com.ua
Місцеві громади зараз розпоряджаються лише 12% землі в Україні у межах забудови населених пунктів. Рештою земель (88%) розпоряджаються не обрані місцевими громадами, а призначені з Києва чиновники, повідомив у Фейсбук лідер "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко.

Однак українська земля, стверджує нардеп, має працювати на людей на місцях і наповнювати місцеві бюджети. Тому пріоритетними кроками нової влади стануть:

Земельна децентралізація – повернення земель у розпорядження громад, під контролем законності дій з Києва.

Створення повністю прозорого кадастру земель і дієвих ринкових інститутів.

Загальна капіталізація країни, зокрема багатократне підвищення вартості земель, на основі надійного захисту права власності в умовах стійкої економіки.

Після цього, на основі довіри людей до влади, можна запроваджувати ринок земель. До тих пір, щоб запобігти олігархізації ще й на селі - мораторій на купівлю/продаж земель, з паралельним вдосконаленням механізмів і умов оренди.

Переорієнтація АПК з виробництва і експорту зерна - на переробку й виробництво готової продукції, з доданою вартістю і великою часткою людської праці – аби стимулювати створення робочих місць і соціальний розвиток села.

Комментарии

fr Сергей, 09.11.2018 18:29

" Гриценко, по данным SKELET-info, «обул» всю украинскую армию, и не раз – это неоспоримый факт!" После своих реформ в ВСУ будьласка не прикасайся к земле.

ua Гость, 08.11.2018 22:33

Та воно ж дебільне!

Добавить комментарий