Политикаbigkyiv.com.ua9 нояб.

Проєкт генплану Києва готовий на 99%. Коли почнуться громадські слухання

nk_hauz/-mli5fex3cjpdlvt6l10.jpg

Під час розробки команда співпрацювала з архітекторами з Лейпцига, експертами Ради Європи, Світового банку та Спілкою архітекторів України. Наприкінці листопада проєкт відкриють для суспільного обговорення.

Про це розповів голова “Київгенплану” Сергій Броневицький в ефірі радіо “Громадське”.

“З березня проєкт генплану у нас на сайті. Фактично ми вже розпочали неформальні громадські слухання. До нас надійшли сотні зауважень киян. Ми розглядаємо усі, без виключення, відповідаємо на усі. Не потрібно чекати офіційних слухань, можна надсилати рекомендації через сайт”, — розповів начальник комунальної організації.

За словами чиновника, розрахункові показники чинного генплану закінчуються наприкінці цього року.

“За законом генплан потрібно оновлювати щоп’ять років. Генплан міста Києва не оновлювався вже 20 років. Генплан передбачав 2,6 млн населення на 2020 рік, а у нас вже понад 3 млн населення. За ним неможливо планувати ні розвиток місцевої інфраструктури, ні транспорту тощо”, — пояснив Сергій Броневицький.

Голова “Київгенплану” сподівається, що весною наступного року Київ буде вже з новим генеральним планом. Він додав, що площа зелених зон збільшилась на 2,3 тисячі га у порівнянні з чинним генпланом.

Як повідомлялось раніше, новий генплан налічував більше 100 томів цього документу. Найскладніші розділи вже підготували та погодили з відповідними міністерствами.