Рада майже вчетверо зменшила кількість районів в Україні
Политикаagroter.com.ua21 июля 2020

Рада майже вчетверо зменшила кількість районів в Україні

Верховна рада ухвалила проєкт постанови про утворення та ліквідацію районів в Україні.

За це рішення віддали свої голоси 238 народних обранців. Голосування відбувалося під крики “Ганьба”. Після голосування депутати кричали, що у парламенті порушили 9 статей Конституції, та вимагали зареєструвати постанову про скасування постанови. Спікер Ради Дмитро Разумков заявив, що це неможливо, адже закон не передбачає такої процедури.

Перед голосуванням виступили представники різних фракцій, які критикували зменшення районів та наголошували, що нинішня влада позбавляє людей прав і з децентралізацією це не має нічого спільного.

Лідерка ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко заявила, що якщо постанову ухвалять, вона піде у Конституційний суд, аби “закінчити цю вакханалію”.

Представник комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування зазначив, що комітет рекомендував Раді ухвалити постанову, проте зменшити кількість районів не до 129, як планувалось раніше, а до 138.

Зокрема, до списку районів, які запропонував уряд, комітет запропонував додатково утворити:

  • У Вінницькій області – Жмеринський район;
  • У Дніпропетровській області – Синельниківський район;
  • У Закарпатській області – Рахівський район;
  • В Івано-Франківській області – Верховинський район;
  • У Київській області – Вишгородський район;
  • В Одеській області – Березівський район;
  • У Херсонській області – Бориславський і Скадовський райони;
  • У Чернігівській області – Корюківський район.

Зазначається, що межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району, а вибори депутатів райрад, ліквідованих районів не проводяться.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
И Болгария рядом и болгаров куева гора,тоже в статистах,ну те кто статистику составлял видать были,вместе с молдаванами вино пили,бухари несчастные.
мм
Вот такие у них вожди...((
Игбун Хохлов
Вся майданутая власть только на запретах и держится. Если уж Наталья Варлей и Михаил Боярский "угрожают национальной безопасности укрАины", то что можно сказать еще?
Елена
Наверное.
Елена
Молдавия рядом, странно,где же они блукали?А 2,9 процента то наверное не все так писались,а только те кто особо свидомые,а так наверняка украинцы русскими написались,я так думаю,вот где молдаване были это секрет какой-то ,там даже район такой был Молдаванка назывался,это такие статисты были, молдаванами,плять,себя не зарисали и родственников,пить вино надо было меньше,ха.
Игбун Хохлов
А потом при коммуняках процентов 80 одесситов были переписаны в "укрАинцы".
Игбун Хохлов
Поправка: 1925 г. Но это не столь важно.