Политикаnv.uaJun 10

Рада узгоджує з Венеційською комісією перезапуск ВККС, — Арахамія

nk_hauz/-mbqklyjdbkp7qiykagq.jpg

Профільний комітет Верховної Ради узгоджує з Венеційською комісією позицію щодо законопроєкту 3711-д про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів, який раніше розкритикувала Комісія.

Про це заявив голова фракції Слуга народу Давид Арахамія під час пресконференції партії, відповідаючи на питання НВ.

«Будемо і вже враховуємо. Станом на зараз з Венеційською комісією узгоджено конференцію, де з нашого боку виступає голова комітету з питань правової політики Андрій Костін, щоб узгодити трошки інший формат цього питання. Він не статичний, змінюється. Остаточну редакцію комітету ми побачимо вже з початку наступного тижня», - сказав голова фракції.

Він розповів, що у Венеційської комісії зараз дискусія з комітетом з приводу того, чи матиме реформована ВРП вирішальну роль при формуванні ВККС і яку роль відведуть міжнародним експертам.

«Вони мають це обговорити і досягти якогось компромісу», - сказав Арахамія.

Відповідаючи на питання про те, чи готовий він взяти відповідальність за створення незалежної комісії, Арахамія сказав: «Ми готові взяти відповідальність за проведення цього закону, який, з одного боку, поважатиме права міжнародних експертів, а, з іншого боку, не буде жертвувати суверенітетом України. Тому що якщо люди кажуть "давайте ми будемо за вас вибирати і керувати", то давайте тоді будемо відкрито говорити, що хочемо передати судову систему на аутсорсинг міжнародній інституції».

На думку Арахамії, потрібно створити певні   «паритетні умови». За його словами, позицію міжнародників поважають і хочуть їх залучати.

«Але ми не хочемо говорити, що українці не можуть вибирати людей. Десь посередині це питання може бути вирішено», - додав голова фракції.

Профільний комітет Верховної Ради рекомендував законопроєкт № 3711-д для ухвалення в другому читанні 28 квітня, але Венеційська комісія його не підтримала. Мета законопроєкту - сформувати ВККС, орган для відбору суддів. Законопроєкт кілька разів переглядали і редагували, але нинішня версія досі не влаштовує Венеційську комісію, оскільки в ньому зберігається ключова роль нереформованої ВРП.

Голова комісії Джанні Букіккіо заявив, що ВРП має пройти перевірку, після чого їй можна буде довірити формування ВККС.