Раді пропонують обмежити поруку для топ-чиновників
Политикаwww.ukrinform.ua15 октября 2020

Раді пропонують обмежити поруку для топ-чиновників

Група народних депутатів зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт, у якому пропонують позбавити Президента, Прем'єр-міністра, Голову ВР, народних депутатів права на особисту поруку від топ-чиновників у справах про масштабну корупцію.

Про це Укрінформу повідомили в пресслужбі політсили.

«Це необхідно для того, щоб топ-чиновники й політики не зловживали своїм впливом – ані як підозрювані чи обвинувачені, ані як поручителі. Адже у справах щодо топ-корупції поручителі не можуть гарантувати, що фігуранти дотримуватимуться усіх вимог слідчого судді й не втечуть. Але водночас – використовують свій статус у цих справах для політичного піару, відбілювання репутації фігурантів або навіть тиску на слідство та суд», – пояснюють у «Голосі».

Тому в партії наполягають, що право брати на поруки і бути взятими на поруки для топ-посадовців має бути обмежене.

Автори законопроєкту пропонують, щоб, окрім Президента, голів уряду і парламенту та народних депутатів України, цим правом не могли скористатися також міністри, керівники інших центральних органів влади, голова СБУ, генеральний прокурор, голова НБУ та інші посадовці, визначені підпунктом «а» пункту 1 частини першої статті 3 закону «Про запобігання корупції».

«Для топ-посадовців, яких підозрюють у великих корупційних правопорушеннях, особиста порука – це, фактично, не запобіжний захід, а засіб для піару та тиску. А для декого – просто дешевий варіант сховатися від правосуддя. Дієвіша в цьому випадку альтернатива – застава, яка хоча б гарантує, що держава не залишиться ні з чим, якщо фігурант втече. Бо одна справа – залишити суду “чесне слово” людей, які не можуть ніяк вплинути на тебе, зате здатні тиснути на слідство, як і зробив у 2017 році Микола Мартиненко. І зовсім інша – залишити 3 мільйони гривень, як довелось нещодавно зробити “слузі народу” Олександру Юрченку», – пояснює заступник голови партії «Голос», перший заступник голови Комітету ВР з питань антикорупційної політики Ярослав Юрчишин.

Ініційований ним законопроєкт у Верховній Раді зареєстрували 15 жовтня під номером 4222. При цьому текст проєкту акта та супровідні до нього документи наразі відсутні на сайті парламенту.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Катон Старший
Укросрач всё это создал а теперь бунтует мол мы не такие, мы честные украинцы. Сколько законов и подзаконных актов Верховная Рада а правительство распоряжений сварганили ограничивая Конституционные права людей русской культуры на Украине.? - Более 100. И что Конституционный суд отменил хоть один такой "закон" или распоряжение правительства противоречащие конституции?- Нет конечно! На последнем заседании представитель мовного института заявил что русских в Украине нет, а судья допытывая истца по поданному иску манипулируя втирал отсебятину мол нет такого понятия "русскоязычные граждане". Ушёл три месяца назад суд после первого слушания и до сих пор не вынес решение в угоду фашистам. На Украине националистов нет, есть фашисты,которых ещё называют радикальные националисты. На Украине 8млн. получают пенсию 2200грн. ,а Зеленский срочно издал распоряжение зарплата чиновникам , судьям, членам наблюдательных советов без ограничений. Это он так о борьбе с коррупцией печётся что никого не посадил кто крупно украял . Пользуясь тем что он неподсуден утаил от народа Украины при декларировании свои доходы.
гость
твои это идеалы.Твои-ты же не в поле пашешь и не на заводе и не в шахте. Ты тут бабло зарабатываешь и понятно что не гривни.Как и добровольцы.А добровольцев мало погибло-надо больше.
гость
УНР.ЗУНР.Дерикторию-еще называть?
гость
Вот это и есть бандеровская идея-стоять за деньги.Не работать а стоять
гость
Особый статус? Да он действительно на хрен не нужен.Каким боком Украина будет чего то устанавливать на Донбассе?
Гость
Рагулята - сосут !
е
вот и не удивляйтесь что с вами жить в одной стране не хотят.. А на мове написать слабо, тоже мне патриот выискался, государственного языка не знаешь..