Раді пропонують скоротити строк охорони приміщень виборчих комісій
Политикаwww.ukrinform.ua10 сентября 2020

Раді пропонують скоротити строк охорони приміщень виборчих комісій

Депутати із «Слуги народу» зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №4070 щодо скорочення строку, за який Нацполіція зобов’язана забезпечити цілодобову охорону приміщень виборчих комісій.

Як передає Укрінформ, текст відповідного проєкту закону оприлюднили на сайті парламенту.

Автори законопроєкту пропонують внести зміни до статті 61 Виборчого кодексу. Так, пропонується передбачити, щоб органи Нацполіції зобов’язувалися не пізніш як за три дні до дня виборів забезпечити цілодобову охорону приміщень виборчих комісій, а також у разі необхідності, за зверненням Центральної виборчої комісії, – органів ведення Державного реєстру виборців. На сьогодні, відповідно до чинної редакції Виборчого кодексу, цей строк становить не пізніше восьми днів.

У пояснювальній записці зазначається, що такий строк є необґрунтованим і таким, що не враховує реальну можливість реалізації органами Нацполіції покладених на них повноважень, виходячи з наявної чисельності поліцейських і виконання ними інших завдань службової діяльності, визначених законом «Про Національну поліцію».

Автори документа звертають увагу на те, що на сьогодні, відповідно до інформації ЦВК, для проведення виборів на території України утворюється понад 30 тисяч виборчих комісій. При цьому для виконання завдань із забезпечення правопорядку необхідно залучити щонайменше двох поліцейських на одну дільницю. Відповідно, необхідна кількість особового складу становить понад 60 тисяч поліцейських.

Водночас на поліцейських покладається виконання й інших функцій, передбачених законом «Про Національну поліцію», зокрема реагування на заяви та звернення громадян, підтримання публічного порядку та безпеки, забезпечення безпеки дорожнього руху, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень. На сьогодні до виконання цих завдань щодобово залучається понад 20 тисяч поліцейських на зміну, які забезпечують безперервний процес реагування на повідомлення громадян.

Із огляду на проведення попередніх виборів, найбільш прийнятною практикою забезпечення на належному рівні охорони виборчої документації є виставлення поліцейських на виборчі дільниці лише після завезення до неї виборчої документації.

Запропоновані проєктом закону зміни вносяться для вдосконалення виборчого законодавства, зокрема організаційних заходів забезпечення виборчого процесу, оптимізації завдань, покладених на органи Національної поліції України із забезпечення цілодобової охорони приміщень відповідних виборчих комісій та виборчих бюлетенів.

Авторами законопроєкту виступили голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін і голова підкомітету з питань організації державної влади, державної служби, служби в органах місцевого самоврядування, державних символів та нагород, перший заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко.

Як повідомляв Укрінформ, місцеві вибори відбудуться в Україні 25 жовтня 2020 року.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
гость
проституткЫ- цэ ЭВропа
Елена
Будем смотреть.
Елена
Роджер всегда в моих комментариях будет упоминаться.
е
Елена это ведь так замечательно для рядового украинца? ведь именно таким образом украина куда-то там прется, да?
е
а что он не так сказал? все им перечисленное прописано в Минских соглашениях.. ты их хоть читал? или как любой патриот.. не читал, но против?
е
вот и не привязывай теплое к мягкому...при чем Роджер к теме статьи??
DR MOHAMMED
Ви хочете купити нирку або печінку або продати свою нирку чи печінку? Ви шукаєте можливість продати свою нирку або печінку за гроші через фінансовий збій, і ви не знаєте, що робити, тоді зв’яжіться з нами сьогодні, і ми запропонуємо вам хорошу суму грошей у розмірі 400 000 доларів за нирки чи печінку. Мене звуть ЛІКАР МОХАММЕД, я нефролог у ФРАНЦІСЬКІЙ ЛІКАРНІ. Наша лікарня спеціалізується на хірургії нирок або печінки, і ми також маємо справу з купівлею та трансплантацією нирок або печінки у живого відповідного донора. Ми знаходимось в Індії, Туреччині, США, Малайзії, Дубаї Якщо ви зацікавлені у продажу чи купівлі нирок чи печінки, будь ласка, не робіть цього соромтеся зв’язатися з нами через електронну адресу та WhatsApp. Електронна адреса: franciscohospital1988@gmail.com Номер WhatsApp: +601123217817 З найкращими побажаннями ГОЛОВНИЙ МЕДИЧНИЙ ДИРЕКТОР Д-Р МОХАММЕД
Авторские статьи
Видео3 часа назад
Нагорный Карабах: Алиев просчитался? Дмитрий Джангиров | Тоска ЗЕленая. Д.Джангиров и К.Бондаренко
Экономика8 часов назад
Земельный беспорядок
Экономика10 часов назад
Доллар, таможня и жадность. Почему торговцы начали переписывать ценники и что подорожает больше всего
Геополитика11 часов назад
Зачем румынам Крым?
Политика11 часов назад
Гордость нации
Политика12 часов назад
Выступление Зеленского в ООН "о российской агрессии на Донбассе" даже не стали переводить с украинского
Политика12 часов назад
Нам воспитали целую толпу компрадоров без чувства родины
Политика13 часов назад
«Переговоры практически остановились»: чем вызвана отставка первого замглавы украинской делегации в ТКГ по Донбассу 4
Политика13 часов назад
Боязнь Лукашенко. Почему МИД Украины отказался признать президента Белоруссии нелегитимным 2